Home Преса Британська медіагалузь озброїлася проти Мердока

Британська медіагалузь озброїлася проти Мердока

британська телемережа BSkyBСоцопитування, виконане компанією ICM за замовленням опонентів операції між News Corp Руперта Мердока і британською телемережею BSkyB, виявило активний опір планованому поглинанню мережі.

Як повідомляє the Guardian, з двох тисяч опитаних 44% виступають проти операції, і лише 5% її підтримують. 41% не переконані в тому, що вона необхідна, ще 11%, відповіли, що не знають, чи потрібна вона. Медіаїмперія Руперта Мердока (Rupert Murdoch) News Corp хоче придбати 61% BSkyB, вже володіючи 39% цієї компанії. Минулого тижня секретар британського медіарегулятора Ofcom Вінс Кейбл (Vince Cable), який вирішує чи відбудеться ця операція, сказав журналістам під запис (по секрету, але коммент просочився в пресу), що "оголосив війну" Мердоку і через це втратив довіру британського прем'єр-міністра.

Дослідження, виконане за замовленням британських медіакомпаній Guardian Media Group, BT, Associated Newspapers Ltd, Northcliffe Media, Trinity Mirror plc і Telegraph Media Group, показало, що опозиція планованій операції існує і в політичному спектрі.

43% виборців консерваторів проти операції, а серед лібералів і демократів ця частка ще вище: 53% виступають проти операції і 25% "категорично проти".

Більшість опитаних (63%) під час соцопитування сказали, що операція повинна бути розслідувана перш, ніж буде схвалена.

Тільки один з десяти сказав, що цього не треба робити. Відповідаючи на питання, наскільки важливо, щоб одній компанії не було дозволено контролювати дуже багато засобів масової інформації країни, 84% погодилися з тим, що це важливо, а 4% з цим не погодилися.

Медіакомпанії, які замовили дослідження, призвали уряд розслідувати операцію. Їх аргумент полягає в тому, що жодна компанія або підприємець не повинні контролювати дуже велику частку медіаринку.

Медіарегулятор Ofcom підготує звіт по операції секретарю міністерства культури Джеремі Ханту (Jeremy Hant) до п'ятниці. До 15 січня він вирішить чи направляти операцію в комісію по конкуренції, цей процес може зайняти до дев'яти місяців.

Кейбл підготував звіт Ofcom у листопаді. Але його повноваження втручатися в операції по злиттю-поглинанням на медіаринку були урізані британським прем'єром Джеймсом Кемероном (David Cameron) минулого тижня і передані Ханту після коментарів Кейбла про Мердока.