Home Преса "Непогано б запропонувати тандему відредагувати "Нову газету"

"Непогано б запропонувати тандему відредагувати "Нову газету"

Глава Національного резервного банку Олександр Лєбєдєв є співвласником "Нової газети""Ми серйозно вивчаємо в "Новій газеті", така практика, до речі, була у середині 90-х... точно спробуємо з Горбачовим випустити до його дня народження "Нову газету". Взагалі непогано було б запропонувати тандему, можливо, хтось з них зацікавиться подібною практикою...", - сказав бізнесмен Олександр Лєбєдєв, коментуючи редактора співака і композитора сера Елтона Джона в газеті the Independent. "Нам звичайно крупно повезло", - додав бізнесмен. За його словами, подібного роду просування обійшлося б Independent в мільйони євро.

"На відміну від Independent, яка має серйозну виручку, хоч і дотується, "Нова газета" майже цілком дотується. Це пов'язано як з тим, що наші підприємці чомусь не дуже люблять давати нам рекламу, так і з тим, що підписка в країні майже не працює", - відзначив Лєбєдєв.

Він також сказав, що хоче наступного року до 80-річчя екс-президента СРСР Михайла Горбачова (одного із співвласників "Нової") створити фонд для розвитку незалежної журналістики (якою займається "Нова газета") і призвав читачів знайти можливість і пожертвувати "30, 50 або 100 рублів" в нього.

Пропонуючи перераховувати гроші до фонду, бізнесмен відзначив: "Якби ви якось дали нам відчути, що ми разом, то бог з ними з підприємцями, які побоюються робити подібні речі...". Вперше про плани створення  Фонду для підтримки розслідувальної журналістики Лєбєдєв висловився в середині листопада. Виступаючи перед професійним співтовариством на конференції редакторів у Глазго, бізнесмен сказав, що "такий фонд міг би видавати гранти і премії новинним організаціям, для реалізації журналістських розслідувань".

1 грудня у Всесвітній день боротьби зі Снідом у Великобританії вийшли  Independent, відредаговані сером Елтоном Джоном. Тираж Independent, за деякими оцінками, виріс на 10 тис екземплярів. Зростанню продажів перешкодила погана погода, цього дня на Англію обрушився сніжний циклон і продажі всіх видань впали. Весь дохід від розповсюдження номера, відредагованого  Джоном, був направлений до фонду Elton John Aids Foundation.

Глава Національного резервного банку Олександр Лєбєдєв є співвласником "Нової газети", радіостанції "Піонер FM", британських видань The Independent і The Independent on Sunday, а також The London Evening Standard.