Home Преса За рік на NY Times підписалися півмільйона платних онлайн-підписчиків

За рік на NY Times підписалися півмільйона платних онлайн-підписчиків

За рік на NY Times підписалися півмільйона платних онлайн-підписчиківУ квітні газета запускає кампанію по скороченню кількості матеріалів на власному сайті, які можна читати безкоштовно, пише adage.com.

Американська газета the New York Times хоче збільшити число платних підписчиків свого сайту. У квітні стартує кампанія, в ході якої кількість матеріалів, пропонованих безкоштовно звичайним читачам (що не є підписчиками), буде скорочено з 20 до 10 в місяць. Ця дія збільшить число підписчиків, не понизить трафік і не вплине на доходи від реклами, розраховують видавці.

Газета повідомила про те, що через рік після введення часткового платного доступу на сайт, у неї налічується 454 тис платних  онлайн-підписчиків, що робить її одним з найбільш успішних масових видань, що стягують платню за контент в Інтернеті. Для порівняння: у американської ділової газети the Wall Street Journal, яка почала стягувати платню за доступ до контенту на своєму сайті у 1996 році, зараз 1,3 млн. підписчиків.

Для залучення більшого числа підписчиків газета the NY Times пропонує підписку в перші чотири тижні користування сервісом за 0,99 центів.

Щоб одержати нових читачів, the NY Times дозволяє читачам, які заходять на сайт через гіперпосилання в пошукачах або в соцмережах, читати матеріали, навіть якщо вони досягнуть встановленої межі. Відвідини платних сайтів через Google - поширена практика обходити збір платні з читачів. В газеті говорять, що збережуть ці двері прочиненими, дозволяючи п'ять безкоштовних візитів в день (крім місячного ліміту).

Підписчики друкарської версії мають безкоштовний доступ до сайту. Онлайн-підписчикам пропонується три варіанти тарифних планів: 3,95 в тиждень за доступ до сайту NYTimes.com із стандартного комп'ютера і доступ із смартфона; 5 доларів в тиждень за доступ до сайту із стандартного комп'ютера і доступ з "планшетника"; у 8,75 обійдеться повний доступ до сайту з будь-яких пристроїв.

Друкарська версія доставляється за 12,10 доларів в тиждень.

В кінці 2011 року The New York Times Co. повідомляла про 406 тис платних онлайн-підписчиків. Виручка від розповсюдження газети виросла за рік на вісім відсотків через зростання числа платних підписчиків.

Але компанії не вистачає виручки, щоб компенсувати зниження доходів від реклами, які можуть ще більше знизитися, якщо посилювання доступу на сайт приведе до зниження його відвідуваності. Загальна рекламна виручка в четвертому кварталі знизилася на 7,1 відсотків через зниження виручки від друкарської версії і сайту about.com.

При цьому рекламна виручка від онлайн-проектів всієї групи The New York Times Co., яка включає The Times, The Boston Globe і ряд регіональних газет, виросла на 5,3 відсотків.