Home Преса Газету The Daily Mail визнали винною в публікації фіктивної статті

Газету The Daily Mail визнали винною в публікації фіктивної статті

Скріншот фіктивної статті з сайту The Daily MailКомісія по скаргах на пресу (Press Complaints Commission, PCC) визнала таблоїд The Daily Mail винним в публікації фіктивної статті, в якій виправдувальний вирок Аманді Нокс був замінений на звинувачувальний. Як повідомляється на сайті PCC, комісія вирішила підтримати скарги читачів, що назвали статтю "неточною" і "збиваючої з пантелику".
3 жовтня, в день винесення остаточної ухвали у справі Аманди Нокс, британської студентки Мередіт Керчер, що звинувачувалася у вбивстві, The Daily Mail опублікувала статтю, в якій повідомлялося, що апеляційний суд визнав Нокс винною у вбивстві. Тим часом суд, насправді, виправдав Нокс і зняв з неї всі звинувачення.

Стаття з помилковим вироком провисіла на сайті близько 90 секунд, проте інформація, опублікована в ній, встигла розійтися по інтернету. The Daily Mail незабаром опублікувала статтю з правильним рішенням суду, а також принесла офіційні вибачення своїм читачам. Редакція газети пояснила, що на подібні випадки багато видань заготовлюють дві статті з протилежним сенсом, і в даному випадку була просто опублікована не та стаття. У таблоїді послалися на те, що багато інших видань також опублікували невірний вирок через деяку плутанину, що відбулася в суді. Редакція газети також заявила, що почала внутрішнє розслідування і що людина, відповідальна за помилку, буде покарана. Згодом The Daily Mail також змінила свою редакційну політику відносно наперед заготовлених статей.

Хоча Комісія по скаргах на пресу відзначила, що таблоїд швидко опублікував спростування і вибачення, вона заявила, що публікація подібної статті все одно порушує Етичний кодекс журналістів. Крім того, в Комісії відзначили, що, хоча вони розуміють необхідність заготівки подібних "риб", в даному випадку їх турбує кількість свідомо вигаданих деталей. Так, автор статті барвисто описував реакцію Аманди Нокс і її сім'ї на звинувачувальний вирок, а також наводив цитати, які не звучали в залі суду. Комісія знайшла таке відношення "неприпустимим".

3 жовтня італійський апеляційний суд виправдав Аманду Нокс і Рафаеля Соллечіто, які були засуджені за вбивство Керчер на 26 і 25 років в'язниці відповідно. Суд порахував, що у слідства було недостатньо доказів проти обвинувачених. Мередіт Керчер була вбита в Перуджі, куди вона приїхала вчитися, в листопаді 2007 року. Її тіло знайшли в будинку, який дівчина знімала разом з Нокс. Справа привернула до себе велику увагу з боку західної преси.