Home Преса Правозахисники повідомили про втечу двох російських журналістів в США

Правозахисники повідомили про втечу двох російських журналістів в США

шеф-редактор південної редакції агентства REGNUM ТлісоваРосійським журналістам Юрію Багрову і Фатімі Тлісовій був наданий політичний притулок в США, стверджує Комітет захисту журналістів (КЗЖ).

Як повідомляється в прес-релізі комітету, це відбулося ще весною 2007 року. Кореспондент "Радіо Свобода" Багров і шеф-редактор південної редакції агентства REGNUM Тлісова покинули Росію, побоюючись організованого російськими властями цькування, стверджують у правозахисній організації.

Тим часом сама Тлісова в інтерв'ю радіостанції "Відлуння Москви" повідомила, що знаходиться в США тимчасово у зв'язку з навчанням. Зв'язатися з Багровим, щоб одержати коментар, поки не вдалося.

Додамо, що на сайті ІА REGNUM Тлісова як і раніше згадується в списку співробітників південної редакції агентства. За даними КЗЖ, обидва журналісти також співробітничали з агентством Associated Press.

Нагадаємо, у березні 2007 року британська газета The Sunday Times написала про якусь російську журналістку, яка попросила політичного притулку у США. Вже тоді деякі російські ЗМІ і блогери розгледіли за псевдонімом Марія Іванова саме Тлісову, оскільки опис події з героїнею публікації дуже нагадував події з життя російської журналістки.

Проте незабаром Тлісова спростувала відомості про свою еміграцію. У поширеній ІА REGNUM заяві вона повідомила: "Я дійсно планую провести найближчий час в одному з університетів США, для чого інформагентство надало мені учбову відпустку. Проте свою подальшу роботу мислю тільки на Кавказі. Хто і що стоїть за публікацією в The Sunday Times і за наполегливими спробами пов'язати її з моїм ім'ям, мені невідомо".

Прес-реліз КЗЖ з інформацією про надання політпритулку Тлісовій і Багрову з'явився на сайті організації 28 червня у зв'язку з нарадою з прав людини в Конгресі США. Російські журналісти взяли участь у заході і розповіли, згідно повідомленню, "про широко поширену безкарність відносно вбивств журналістів у Росії і про небезпеку, з якою стикаються висвітлюючи події на Північному Кавказі репортери".