Home Преса Польський журнал "роздів" Ангелу Меркель

Польський журнал "роздів" Ангелу Меркель

Фотомонтаж забезпечений написом "Мачуха Європи"Новий номер консервативного польського журналу Wprost вийшов зі скандальною обкладинкою: на ній зображено, як президент і прем'єр-міністр Польщі близнята Лех і Ярослав Качиньські смокчуть груди всміхненої Ангели Меркель - кожен свою. Фотомонтаж забезпечений написом "Мачуха Європи".

Співавтором однойменної заголовної статті журналу виступив Маріуш Мушинські (Mariusz Muszynski), який, як пише Der Spiegel, є уповноваженим польського МІДа по відносинах з Німеччиною.

У своїй статті, присвяченій підсумкам недавнього саміту ЄС, Мушинські стверджує, що погіршення польсько-німецьких відносин пов'язане не тільки з приходом до влади консерваторів Леха і Ярослава Качиньськіх.

Безпосередньо перед зустріччю в Брюсселі, відзначає Мушинські, німецькі політики і ЗМІ свідомо почали неприкриту, агресивну атаку на Польщу, щоб скомпрометувати її пропозиції по майбутньому методу голосування в ЄС.

На самому саміті Меркель грала перед Польщею роль доброго слідчого, тоді як інші політики: голова Європарламенту Ганс-Герт Петтерінг (Hans-Gert Poettering) і євродепутати Мартін Шульц (Martin Schulz) і Силвана Кох-Мерін (Silvana Koch-Mehrin) - роль злих слідчих, що допомогло їм добитися бажаного результату.

У канцелярії президента Леха Качиньські відмовилися прокоментувати журналістам Der Spiegel зміст вказаної статті і скандальну обкладинку. Нагадаємо, що саміт ЄС присвячений виробленню основних положень конституційного договору ЄС, був під загрозою провалу через непримиренну позицію Польщі з питання про голосування при ухваленні рішень.

Польща виступала проти пропонованої системи подвійної більшості, вважаючи, що вона дає переваги великим європейським державам і перш за все відповідає інтересам Німеччини. Польський прем'єр Ярослав Качиньські навіть заявив, що пропонована система, заснована на чисельності населення, не враховує втрати, понесені Польщею в Другій Світовій війні.

Як відзначає Der Spiegel, журнал Wprost добре відомий провокаційними випадами на адресу зарубіжних політиків. Наприклад, на обкладинці одного з номерів, присвячених будівництву Росією і Німеччиною газопроводу по дну Балтійського моря в обхід Польщі, Володимир Путін і Герхард Шредер були зображені з трубами замість рук.