Home Різне Хто відповідає за інформацію в Інтернеті

Хто відповідає за інформацію в Інтернеті

Альянс незалежних регіональних видавців (АНРІ)Альянс незалежних регіональних видавців (АНРІ) провів онлайн-семінар з журналістами Росії на майданчику webinar.ru. Обговорювалася тема «Правове регулювання розповсюдження інформації в Інтернеті».

Ведуча семінару Галина Арапова, директор і провідний юрист московського Центру захисту прав ЗМІ, звернула увагу учасників онлайн-семінару на розподіл тягаря відповідальності (адміністративної, цивільної і кримінальної) в Інтернеті, повідомляє сайт видання "Хабаровський Експрес". Так, якщо сайт зареєстрований як ЗМІ, то відповідальність по цивільних позовах несе редакція, автор, може і джерело інформації (розповсюджувач інформації). Якщо сайт не зареєстрований як ЗМІ, то за все відповідає автор, також джерело інформації (розповсюджувач інформації) і власник домена.

На вебінарі особливу увагу приділили також публікаціям фотографій і авторському праву, поширюваному на ці знімки. Так, відсутність підпису автора знімка вже є порушенням авторського права фотографа.

За словами Галини Арапової, багато видань практикують вказівку імен авторів фотознімків в загальному списку, що публікується звичайно в кінці або на початку видання. Це також можна зарахувати до порушень особистих немайнових прав фотографів (зокрема, права авторства). У такій ситуації читач як споживач також виявляється ущемленим в праві знати автора конкретного знімка. Причиною виступає те, що неконкретна вказівка імен авторів не дозволяє визначити, хто є автором того або іншого знімка, і авторство на твір може бути помилково приписано абсолютно іншій особі.