Home Різне "Нова газета" стала офіційним партнером WikiLeaks в Росії

"Нова газета" стала офіційним партнером WikiLeaks в Росії

У сьогоднішньому номері "Нової газети" опубліковані відразу два матеріали про WikiLeaksУ сьогоднішньому номері "Нової газети" опубліковані відразу два матеріали про WikiLeaks - спогади кореспондента видання про знайомство з Джуліаном Ассанджем і стаття «Ходорковський перебуватиме в ув'язненні до тих пір, поки адміністрація Путіна залишається при владі», підготовлена на основі документів "від WikiLeaks". "З Ассанжем я бачився одного разу: пили горілку в колі загальних знайомих в одній маленькій квартирі у Стокгольмі. Щоб ви розуміли: Ассанж, якого сьогодні називають і таємним співробітником Держдепу, і агентом Смітом, що навіть матеріалізувався, з фільму «Матриця», — по вигляду типовий ботанік з мехмату якого-небудь вузу", - написав про засновника скандального проекту кореспондент "Нової газети" Роман Анін.

У статті «Ходорковський перебуватиме в ув'язненні до тих пір, поки адміністрація Путіна залишається при владі» опубліковані телеграми, що виходили з посольства США в Росії. Телеграми торкалися справи Михайла Ходорковського. "З публікованих матеріалів читачі навряд чи дізнаються щось принципово нове, зате переконаються в тому, наскільки спостерігачі за процесом єдині у своїх враженнях і позиціях", - наголошується в статті.

Як повідомила Надія Прусенкова, керівник прес-служби "Нової газети", представники WikiLeaks самі вийшли на російське видання з пропозицією про співпрацю. "Нова газета" визнала, що матеріали про російські власті і бізнесменів, які може надати WikiLeaks, будуть цікаві читачам газети.

Надія Прусенкова підкреслила, що "Нова газета" не має перед WikiLeaks матеріальних або інших зобов'язань: "Ми публікуватимемо тільки ті документи, які видадуться нам цікавими". Для перекладу матеріалів видання має намір залучити перекладачів, з якими працювало під час випуску додатку The New York Times до "Нової газети".