Home Різне Єврокомісія схвалила поглинання BSkyB

Єврокомісія схвалила поглинання BSkyB

компанія BSkyB (British Sky BroadcastingЄвропейська комісія беззастережно схвалила пропозицію News Corporation про поглинання компанії BSkyB (British Sky Broadcasting), мережею супутникових каналів, що володіє (канали розповсюджуються по платній підписці - Прим.ред). Про це пише EditorsWeblog.org з посиланням на  the Guardian. Пропозиція про поглинання компанії, яка була зроблена восени, відкрила широку дискусію про монополію на засоби масової інформації у Великобританії. Висловлювалися такі думки, що пропозиція загрожує незалежності медіаландшафту країни. Відзначимо, що News Corp вже володіє 39% BSkyB.

Рішення Єврокомісії очікувалося, відзначає Guardian. Газета цитує представника комісії Жоакіна Алмуніу (Joaquin Almuniа), який сказав: "Я впевнений, що це злиття не ослабить конкуренцію у Великобританії. Тема медіаплюралізму - це питання британських властей".

Після рішення Єврокомісії британський медіарегулятор Ofcom також повинен дати своє схвалення на цю операцію. За словами секретаря організації Вінса Кейбла (Vince Cable), до кінця року Ofcom вирішить, чи може операція бути заблокована з причин порушення конкуренції на ринку чи ні.

Кейбл, якого цитує Guardian, відзначив: "Хоча тут і не було знайдено причин порушення конкуренції, рішення Єврокомісії з цього питання не залежить від результату розслідування операції і її впливу на ринок, що проводиться окремо у Великобританії". Він повідомив, що вивчить результати Оfcom і тоді вирішить, чи необхідно це питання направляти в Комісію по конкуренції для повного розслідування.

Більшість побоювань після схвалення Єврокомісією операції і її вірогідним схваленням британським медіарегулятором пов'язане з тим, чи виграють газети the Times і the Sun, що належать News Corp, якщо злиття з BSkyB все ж таки відбудеться. "Є так звана пакетна пропозиція, яка дозволяє News Corp пропонувати клієнтам комбіновані ціни на підписку на свої газети і на платний канал Sky (Sky входить до складу BSkyB - Прим.ред) і це рішення може дати конкурентні переваги над тими, що змагаються медіакомпаніями", пише Guardian. Комісія виключила ці побоювання, тому що ціна це єдиний чинник, що визначає вибір читачів.

"Тепер доля операції залежить від Ofcom", - відзначає EditorsWeblog.org.