Home Різне Власник тульської "Слободи" позбавився медіаактивів у Болгарії

Власник тульської "Слободи" позбавився медіаактивів у Болгарії

Німецька медіагруппа WAZНімецькій медіагрупі WAZ зробили пропозицію, від якої неможливо було відмовитися.

Німецька медіагруппа WAZ продала свої медіаактиви в Болгарії медіакомпанії BG Printmedia Ltd. Операція була здійснена "через дуже привабливу пропозицію", повідомляється на сайті групи. Сума операції не розголошується. У числі проданих активів - щоденні газети "24 години", "Праця", щотижневий журнал "168 годин" і т.д., а також друкарня і мережа розповсюдження. WAZ працювала у Болгарії з 1997 року і займала провідні позиції на медіаринку країни.

Раніше повідомлялося, що медіагрупа WAZ збирається продати свої медіаактиви у Сербії  і Румунії до кінця 2010 року. Головною причиною відходу з Балкан тоді директор групи Бодо Хомбах (Bodo Hombach) називав "відсутність чесної конкуренції" на газетному ринку цих країн. "Його (ринок) отруюють тісні зв'язки між олігархами і політиками", - сказав Хомбах німецькій газеті Handelsblatt.

BG Printmedia Ltd, штаб-квартира якої знаходиться у Відні (Австрія), належить приватним особам: Карлу Хабсбургу (Karl Habsburg), Даніелу Рутцу (Daniel Rutz) і Хрісто Гроцеву (Сhristo Grozev).

Австрійсько-німецько-болгарська компанія інвестує в медіапроекти і на інших ринках Європи. Недавно були придбані радіостанція і журнал у Голландії. Інвестиції до Болгарії були здійснені спільно з болгарськими партнерами.

Група WAZ належить до крупних медіакомпаній Німеччини. Вона видає газети і журнали, володіє друкарнями і онлайн-проектами, має долі в радіостанціях і телекомпанії. Виручка групи склала у 2009 році 1,290 млрд євро, чисельність співробітників 17 тис, за даними німецького порталу про медіабізнес horizont.net. Окрім Німеччини компанія розвиває медіабізнес в Австрії, Албанії, Хорватії, Македонії, Сербії, Угорщині та Росії.

У грудні 2007 року WAZ придбала 75% щотижневої газети "Слобода" (Тула). У 2006 році виручка тульської газети оцінювалася медіаекспертами в два мільйони євро, а вартість всього проекту в десять мільйонів євро. Тепер на базі видання створена мережа регіональних газет (під брендом "Рідне місто") у Волгограді, Рязані, Саратові і Ярославлі. У 2008 році група WAZ  також придбала більшість доль в трьох невеликих видавництвах у Санкт-Петербурзі, які випускають розважальні і спеціалізовані журнали, а також журнал про весілля ("Жених і наречена").