Home Різне Платний контент залишається нішевим продуктом

Платний контент залишається нішевим продуктом

Думки журналістів розділилися.Через скорочення робочих місць у видавництвах журналістика стає все більш схильною до PR - результати соцдослідження серед німецьких журналістів.

Навіть за часів платних додатків платний контент все ще розглядається журналістами лише як можливість, за допомогою якої можна компенсувати витрати друкарських версій ЗМІ. Такого результату дійшли дослідники із дочірньої компанії німецького інформагентства DPA, повідомляє портал про медіабізнес MEEDIA.DE. 43 відсотки опитаних вважають, що кращі часи для платного контенту ще попереду, а 42 відсотки вважають, що такий контент залишиться нішевим продуктом.

Додатки


Дві третини опитаних сумніваються ("у жодному випадку" 13 відсотків/"скоріше немає" 46 відсотків), що у платних додатків є досить потенціалу, щоб компенсувати втрати друкарських версій видань. Кожен третій погодився, що все-таки потенційні шанси є ("напевно"/ 33 відсотки). Тільки шість відсотків всіх опитаних переконані, що додатки стануть в майбутньому фінансовою основою медіа. При цьому перш за все такі оптимістичні оцінки висловлювалися співробітниками інформагентств ("в усякому разі": 12 відсотків). У числі тих, що сумніваються редактори з журналів ("у жодному випадку": 16 відсотків) і з онлайн (і мультимедійних) ЗМІ ("у жодному випадку": 13 відсотків).

Скорочення персоналу в редакціях

медіакомпанії працюють все більше з фрілансерами і менше із штатними редакторами. Для піарників це велика перевага: 75 відсотків всіх опитаних сказали, що журналістика через це стає все більш схильною до PR. Майже стільки ж журналістів (74 відсотки) критикують медіакомпанії за те, що вони мало роблять, щоб зберегти якість своїх ЗМІ не дивлячись на скорочення персоналу. Вони також незадоволені тим, що аналітична журналістика знижується (73 відсотки), якість падає (70 відсотків),а штатні редактори повинні займатися наднормовою роботою (65 відсотків). Те, що скорочення витрат дозволить вивільнити засоби для інновацій 73 відсотки опитаних вважають порожніми обіцянками. Кожен другий побоюється, що незалежність медіакомпаній постраждає (48 відсотків) при реструктуризації бізнесу.

Інтернет-пропозиція німецьких видавництв

У тому, що в осяжному майбутньому онлайн-напрям видавництв зможуть себе забезпечувати фінансово, сумніваються дві третини опитаних (57 відсотків). З них більше половини працює на радіостанціях (53 відсотки), в журналах (52 відсотки) і прес-бюро (52 відсотки, форми організації журналісткої роботи в Німеччині, при якій співробітники не працюють в штаті агентства - Прим.ред). Оптимістичніші в цьому відношенні колеги з інформагентств ("в усякому разі": 19 процентів/"напевно": 19 відсотків), а також із онлайн-ЗМІ ("в усякому разі": 15 процентів/ "напевно": 39 відсотків). Порівняння з результатами опитування в червні 2009 року показує, що скептичні оцінки з приводу окупності медійних інтернет-пропозицій за минулі 17 місяців не змінилися.

Подарунки для преси

Увага до себе подобається представникам ЗМІ. Кожен другий, згідно дослідженню, хоча б раз одержував невеликий подарунок (вартістю до 20 євро) від піарників і прес-секретарів компаній (44 відсотки). Майже стільки ж журналістів сказали, що їх запрошували в дорогі тури (42 відсотки) або на спортивні чи музичні заходи (39 відсотків). Підійде і запрошення пообідати, підтвердив кожен третій (35 відсотків). Ми раді відзначити, що все-таки кожен п'ятий сказав, що його ніколи не намагалися "підкуповувати"(22 відсотки).

Про ситуацію в медіагалузі у 2010 році

Думки журналістів розділилися. Для кожного другого 2010 рік був "незадовільним" (47 відсотків), майже стільки ж назвали його "прийнятним" (45 відсотків). Краще за всіх себе відчували радійщики ("прийнятно" відповіли 53 відсотків), слідом за ними йдуть колеги із прес-бюро ("прийнятно": 50 відсотків). Особливо незадоволені ситуацією 2010 року журналісти з інформаційних агентств ("незадовільно": 65 відсотків) і щоденних газет ("незадовільно": 49 відсотків). Кожен другий фрілансер також оцінив поточну ситуацію ("незадовільно" : 49 відсотків). "Блискучою" ситуацію назвали не більше двох відсотків. Кожен двадцятий оцінив її як "катастрофічну" (5 відсотків).

В ході дослідження, що проводилося в з 9 по 15 листопада, були опитані близько 700 журналістів.