Home Різне Видавець запускає журнал без журналістів

Видавець запускає журнал без журналістів

Видавець запускає журнал без журналістівШвейцарський видавець Маркус Бучелі запускає щотижневий журнал без журналістів на базі сайту Mag20 (Magazine20). Контент для проекту, який вийде в світ в серпні, збиратиметься читачами і партнерами. Які 20 матеріалів підуть в номер, визначать відвідувачі сайту,  пише medienwoche.ch.

Маg20 - веб-сайт. Перший номер журналу, який створюється на його базі і вийде 16 серпня тиражем 50 тисяч екземплярів і буде безкоштовно розповсюджуватися серед читачів : студентів в Базелі, Берні, Люцерні, Сент-Галлі, Вінтертуре, Цугу і Цюріху. Як електронне видання журнал розповсюджуватиметься безкоштовно, як і друкарська версія (читач оплачує тільки поштові витрати за доставку).

Статті для журналу готуватимуть по наступних принципах:

1. З сайту Mag20.ch

2. Їх вибиратимуть шляхом голосування в Facebook, Twitter Google+ до підписання номера в друк опівночі неділі.

3. 20 статей, що викликали найбільший резонанс (кращі чотири в рубриках Політика, Суспільство, Бізнес, Культура і Наука), вибиратимуться, редагуватимуться і друкуватимуться.

Тому журналістів в проект не буде потрібно, спочатку журнал обходитиметься двома співробітниками. Керівник компанії і співробітник бек-офісу (помічник), вся решта фахівців - на аутсорсінгу. Це торкається реклами і маркетингу (позиція ще відкрита), переддрукарська підготовка (компанія Pascal Zgraggen von Aformat), редколегія (Клаудіа Валдер з Text-it) і забезпечення текстів фотографіями (Keystone).

Розраховуватися з авторами текстів і фотографій передбачається за допомогою публікацій їх фотографій і логотипів.

"Відібрати 20 матеріалів в тиждень не проблема. Головне - це продаж реклами, на яку зроблений розрахунок, також як в інших друкарських ЗМІ", - говорить Бучелі, який заздалегідь провів переговори з рекламодавцями. З одного боку він дивується, що ця дика ідея, як він її сам називає, фактично реалізується тільки зараз. З іншого боку він переконаний в успіху проекту і настроєний оптимістично.

Підтримка досвідчених журналістів проекту не перешкодила б, тому що сам Бучелі (1984 року народження) не має ні видавничого, ні журналістського досвіду. До кінця березня він працював фінансовим менеджером в PricewaterhouseCoopers.

Бучелі виступає за медіаконкуренцію. Він вважає за неправильне те, що ринок Швейцарії поділений між п'ятьма крупними видавницвами.

Скільки грошей інвестовано в проект, невідомо. Акціонерна компанія Mag20 AG випустила 100 акцій по 1000 франків кожна.

"Компанія створена з метою виробництва і розповсюдження журналів, а також для співпраці з інформаційними медіа".

Єдиний член ради директорів - це сам Бучелі, який говорить, що фірма на 100 відсотків фінансується з власних засобів і не хоче вдаватися до боргових запозичень. Чи вистачить цього щоб вивести продукт на ринок?

Хайнер Хуг, партнер «Journal 21», рахує проект дуже амбітним і він йому подобається. "Бучелі молодий підприємець. Сподіваюся, у нього великий запас міцності і є запас грошей".