Home Різне Відомі журналісти і письменники відмовилися прийти на вручення путінськіх премій

Відомі журналісти і письменники відмовилися прийти на вручення путінськіх премій

Декілька відомих російських журналістів і письменників відмовилися брати участь в церемонії вручення урядових премій для ЗМІ, яка відбулася у Москві 13 січня і була приурочена до дня російського друку.  Як повідомив колишній префект Північного адміністративного округу Москви Олег Мітволь, відмовою від запрошення на церемонію відповіли відомий тележурналіст Володимир Познер, публіцист Дмитро Биков, головний редактор "Нової газети" Дмитро Муратов, головний редактор видавничого будинку "Навколо світу" Сергій Пархоменко, а також відомий письменник Григорій Чхартішвілі (Борис Акунін). Всі вони послалися на зайнятість або на те, що знаходяться не в Москві. Пархоменко, проте, особливо підкреслив, що його дії не є політичним демаршем.  У листопаді 2011 року прем'єр-міністр Росії Володимир Путін нагородив урядовою премією ряд опозиційних журналістів, зокрема головного редактора "Хімкінської правди" Михайла Бекетова і оглядача "Нової газети" Ірину Петровську. Познер, Акунін і Муратов повинні були бути присутніми на врученні премій як почесні гості.  Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков на прес-конференції 13 січня підтвердив, що Познер, Биков, Муратов і Акунін були дійсно запрошені на церемонію, але з лауреатів премії, за його словами, не прийшов тільки Сергій Пархоменко. Одночасно Пєсков відзначив, що ті хто відмовилися прийти на церемонію упустили надану їм можливість висловитися і налагодити діалог з головою уряду. "Раніше багато хто з них говорив, що хочуть довести свої міркування до влади. Шкода, що вони не скористалися можливістю", - сказав Пєсков.Декілька відомих російських журналістів і письменників відмовилися брати участь в церемонії вручення урядових премій для ЗМІ, яка відбулася у Москві 13 січня і була приурочена до дня російського друку.
Як повідомив колишній префект Північного адміністративного округу Москви Олег Мітволь, відмовою від запрошення на церемонію відповіли відомий тележурналіст Володимир Познер, публіцист Дмитро Биков, головний редактор "Нової газети" Дмитро Муратов, головний редактор видавничого будинку "Навколо світу" Сергій Пархоменко, а також відомий письменник Григорій Чхартішвілі (Борис Акунін). Всі вони послалися на зайнятість або на те, що знаходяться не в Москві. Пархоменко, проте, особливо підкреслив, що його дії не є політичним демаршем.

У листопаді 2011 року прем'єр-міністр Росії Володимир Путін нагородив урядовою премією ряд опозиційних журналістів, зокрема головного редактора "Хімкінської правди" Михайла Бекетова і оглядача "Нової газети" Ірину Петровську. Познер, Акунін і Муратов повинні були бути присутніми на врученні премій як почесні гості.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков на прес-конференції 13 січня підтвердив, що Познер, Биков, Муратов і Акунін були дійсно запрошені на церемонію, але з лауреатів премії, за його словами, не прийшов тільки Сергій Пархоменко. Одночасно Пєсков відзначив, що ті хто відмовилися прийти на церемонію упустили надану їм можливість висловитися і налагодити діалог з головою уряду. "Раніше багато хто з них говорив, що хочуть довести свої міркування до влади. Шкода, що вони не скористалися можливістю", - сказав Пєсков.