Home Різне Дмитро Мєдвєдєв відписався від мікроблога каналу "Дощ"

Дмитро Мєдвєдєв відписався від мікроблога каналу "Дощ"

Скріншот повідомлення в мікроблогу @tvrainОсобистий Twitter-аккаунт президента Росії відмінив підписку на мікроблог каналу "Дощ". Про це повідомляється в аккаунті каналу.

"Дощ" активно фіксував і повідомляв про порушення на виборах в Держдуму. Крім того, канал вів репортажі з акцій опозиції 5, 6 і 7 грудня, а також висвітлював арешти активістів. Окрім іншого в аккаунті "Дощу" з'явилося повідомлення про пошук колишніх членів руху "Наші", що покинули його після подій 5 грудня.

Напередодні Роскомнадзор направив запит в "Дощ" з вимогою надати для вивчення записи від 5 і 6 грудня. Як повідомило відомство, матеріали необхідні для їх "аналізу на відповідність законодавству Російської Федерації про масові комунікації".

Дмитро Мєдвєдєв завів аккаунт в Twitter 23 червня 2010 року. В середині листопада з'явився особистий аккаунт президента @MedvedevRussia, а зареєстроване в червні ім'я @KremlinRussia стало використовуватися для публікації офіційних повідомлень.

На момент написання замітки в особистого мікроблога президента більше 745 тисяч підписчиків, тоді як сам він підписаний на 43 аккаунти (зокрема на профіль з англомовною трансляцією його повідомлень). Мєдвєдєв продовжує "фолловити" мікроблоги таких ЗМІ, як РІА Новини, телеканалів "Вести" і Russia Today, радіо "Відлуння Москви", видань "Газета.ru", "Російська газета", Forbes і "Московські новини", а також аккаунти Антона Носика і головного редактора Russia Today Маргарити Симоньян.

У ніч на 7 грудня в президентському мікроблогу з'явився ретвіт нецензурного повідомлення Костянтина Рикова. Пізніше Кремль пояснив, що некоректний запис з'явився під час "планової зміни пароля".

У повідомленні прес-служби також мовилося, що співробітник, який допустив "неприпустиме втручання в стрічку @MedvedevRussia" буде покараний. У відповідь глава правозахисної організації "Агора" Павло Чиков заявив про готовність організації захищати цього співробітника.

Чи була відмінена підписка на "Дощ" за ініціативою президента, невідомо. Канал доступний тільки в інтернеті, а також через системи супутникового і кабельного телебачення.