Home Новини Читачі National Geographic розкритикували журнал за обкладинку з трансгендером

Читачі National Geographic розкритикували журнал за обкладинку з трансгендером

Читачі американського журналу несхвально висловилися з приводу рішення американського журналу National Geographic помістити на обкладинку січневого номера дівчинку-трансгендера. Свою думку шанувальники видання висловили в соціальних мережах.

Випуск журналу називається «Гендерна революція», він присвячений тому, як статева приналежність молоді визначає їх життя, а також гендерних стереотипів. Особою журналу стала дев'ятирічна Ейвері Джексон з Канзасу, яка народилася хлопчиком, але більшу частину життя відчувала себе дівчинкою.

Головний редактор журналу Сьюзан Гольдберг розмістила фото обкладинки у своєму Twitter, однак фолловери, яких у главреда понад 10 тисяч, в основному негативно сприйняли вибір редакції. Деякі констатували «падіння колись великого освітнього журналу». Комусь здалося, що видання використало дитини як реквізит для просування чиїхось інтересів і надійшло підло.

Один з користувачів заявив, що журнал промиває мізки молодим людям і нав'язує їм думку про те, що зміна гендерної ідентичності — це норма. «Я на 100 відсотків щаслива, що анулювала мою підписку [National Geographic] кілька років тому», — пише інший микроблогер.

У відповідь на закиди журнал пояснив, чому взявся за цю тему. Редакція випустила матеріал, в якому йдеться, що мета публікації — чесно розповісти про місце гендеру в житті дітей. Для цього журналісти поговорили з 80 девятилетними жителями з восьми країн.

У редакційній колонці зазначається, що після того, як січневий номер був анонсований, обкладинкою поділилися десятки тисяч користувачів Twitter, Facebook і Instagram. «Дуже багато обіцяли відмовитися від підписки на наш журнал», — повідомляє видання, але додає, що багато висловлювали гордість за дії NatGeo.