Home Новини Угорщина допрацює закон про ЗМІ

Угорщина допрацює закон про ЗМІ

Угорщина допрацює закон про ЗМІПід тиском Єврокомісії держава пом'якшить цензуру в ЗМІ.

Єврокомісія чекає, що вже до кінця поточного тижня буде знайдена відповідь на питання про спірний закон про ЗМІ в Угорщині, який підсилив цензуру в ЗМІ цієї країни. Про це повідомляє австрійський ресурс derstandard.at Декілька джерел підтвердили цю інформацію австрійським журналістам. Через два дні міністр юстиції Угорщини Тібор Навражіч (Tibor Navracsics) може повідомити, скільки часу буде потрібно уряду прем'єра Віктора Орбана (Viktor Orban) для внесення поправок в закон. Президент країни Пел Шмітт (Pal Schmitt) повідомив у Брюсселі, що "якщо необхідно, то поправки будуть внесені".

Закон, який набув чинності з 1 січня 2011 року,  на думку правозахисників, обмежує свободу слова в Угорщині, зокрема, він відкриває контролюючій державній організації доступ до редакційної таємниці і "затикає рот журналістам".

Як повідомлялося раніше, закон дозволяє офіційному державному регулятору у сфері медіа накладати великі штрафи на видання, якщо він порахує, що матеріал "незбалансований", або що газети, на його думку, порушили правила висвітлення тем сексу, насильства і алкоголю. На думку редакторів угорських газет, штрафи зроблять неможливим для деяких видань вести бізнес.

Закон викликав бурхливу реакцію у східноєвропейських країнах і привів до акцій протесту.