Home Новини Американські прикордонники почали перевіряти у соцмережі іноземних туристів

Американські прикордонники почали перевіряти у соцмережі іноземних туристів

Співробітники прикордонної та митної служби США почали перевіряти акаунти в соціальних мережах у тимчасово в'їжджачих на територію країни іноземців. Про це повідомляє Politico.

Як стверджується в матеріалі видання, нові правила стосуються людей, що прибувають без візи. При в'їзді їх просять заповнити спеціальну форму електронної системи авторизації подорожей ESTA. У ній потрібно вказати «інформацію, пов'язану з присутністю в інтернеті»: акаунти і профілі в соцмережах і сервісах Facebook, Twitter, Instagram, Google+, Twitter і YouTube.

Таким чином в уряді США намагаються виявити потенційні загрози та заборонити в'їзд осіб, пов'язаних з терористичними угрупованнями, такими як «Ісламська Держава».

Відзначається, що заповнення форми — необов'язкова умова в'їзду на територію Америки. Прикордонники не будуть перешкоджати туристам, які відмовилися від надання даних з соцмереж.

Члени американської правозахисної організації ACLU розкритикували нові правила ще в серпні, коли Служба митної та прикордонної охорони зареєструвала законопроект у федеральному державному реєстрі. На їхню думку, прохання про надання інформації з інтернету — порушення конфіденційності.

Програма безвізового в'їзду на територію США надає громадянам деяких країн право відвідати Америку на період до 90 днів. Для цього вимагається заповнення форми ESTA. Росія не входить у список цих держав.