Home Новини Сноуден пояснив небажання спілкуватися з російською пресою

Сноуден пояснив небажання спілкуватися з російською пресою

Колишній співробітник Агентства національної безпеки (АНБ) США Едвард Сноуден пояснив, чому не хоче спілкуватися з російською пресою. Він відповів на запитання кореспондентки газети «Коммерсант» Олени Черненко в Twitter.

Сноуден зазначив, що не хоче, щоб його показували по телевізору або дізнавалися в московській підземці. Він пояснив це тим, що йому доводиться стикатися з «серйозною загрозою».

«Справа не в" російській пресі ", а в здоровому глузді: я вважаю за краще приватність і свободу, а не популярність і впізнаваність в метро», - написав екс-співробітник АНБ. Він попросив поставитися до його позиції з розумінням і більше його не турбувати.

За шість років перебування в Москві Сноуден не дав інтерв'ю жодному російському виданню, проте випустив книгу і кілька разів обговорював її вихід із зарубіжними ЗМІ.

Наприкінці жовтня він розповів в подкасті The Joe Rogan Experience (JRE), що не любить російську владу. За його словами, його впізнають на вулицях всього пару раз на рік, навіть коли він ходить без окулярів. Сноуден додав, що став вести в Москві більш вільне життя, їздити на метро і ходити в ресторани.

Сноуден опинився в Росії у 2013 році. Незадовго до цього він передав журналістам The Guardian і The Washington Post документи про програму американських спецслужб щодо стеження за громадянами США і жителями інших країн. Втікши, він попередньо запросив політичного притулку у багатьох країн, в тому числі і у Росії. Офіційний дозвіл на перебування на території Росії він отримав в 2014 році на три роки. У 2017 році цей дозвіл продовжили на такий же термін, до 2020 року.

У США Сноудена звинувачують в незаконній передачі інформації, що представляє велике значення для національної безпеки, умисній передачі розвідувальної інформації і крадіжці власності держави. За цими звинуваченнями йому в сумі загрожує до 30 років в'язниці.