Home Новини Спілка журналістів Росії заснувала премію імені Анни Політковської

Спілка журналістів Росії заснувала премію імені Анни Політковської

Спілка журналістів Росії 30 серпня заснувала премію імені Анни Політковськой.

Ім'я першого лауреата премії "Камертон" на честь убитої в 2006 році російської журналістки буде відоме в Міжнародний день солідарності журналістів 8 вересня, на церемонії нагородження у Великому залі консерваторії, повідомляє СЖР.

Дати заснування і вручення премії символічні: 30 серпня 1958 року народилася Анна Політковська, а 8 вересня 1942 року був страчений гітлерівцями чеський журналіст-антифашист Юліус Фучик.

Премія "Камертон" вручатиметься за досягнення у сфері захисту прав людини і свободи преси.

Цього року виповнюється сім років з дня вбивства Анни Політковської. Її застрелили 7 жовтня 2006 року в під'їзді власного будинку на Лісовій вулиці. У справі про вбивство проходять брати Джабраїл, Ібрагім і Рустам Махмудови, а також Лом-Алі Гайтукаєв і Сергій Хаджікурбанов. Слідство вважає, що Гайтукаєв і Хаджікурбанов організували вбивство, а Рустам Махмудов застрелив Політковську. Зараз йде суд над ймовірними виконавцями, замовники вбивства дотепер не встановлені.

У 2007 році міжнародною неурядовою організацією Reach All Women in War була заснована перша премія імені Анни Політковської. Вона вручається жінкам, які ведуть правозахисну діяльність в місцях військових дій. Першою за свою роботу в Чечні премію одержала журналіст Наталія Естемірова, яка в 2009 році була убита в Інгушетії.