Home Новини Фотограф, який знімав вбивство російського посла, пояснив свої дії

Фотограф, який знімав вбивство російського посла, пояснив свої дії

Турецький фотограф агентства Assoaciated Press (AP) Бурхан Озбиличи (Burhan Ozbilici), фотографировавший вбивство російського посла Андрія Карлова в Анкарі, пояснив, що їм рухали виключно професійні мотиви. «Навіть якби мене поранили або вбили — я журналіст. Я повинен робити свою роботу», — цитує Озбілічі AP.

За словами репортера, у момент події він подумав, що не міг «втекти без фотографій», оскільки потім в нього не було б відповіді на питання «Чому ти не зробив знімки?».

Фотограф розповів, що опинився на виставці майже випадково. Озбілічі зайшов на захід по дорозі додому, подумавши, що йому знадобилися б свіжі знімки для матеріалів про російсько-турецькі відносини.

Він згадує, що Карлов, який відкривав виставку «Росія очима мандрівника», виголошував промову «м'яко і з любов'ю до батьківщини» і виглядав спокійним. Несподівано пролунала серія пострілів, зал миттєво охопила паніка. «Знадобилося кілька секунд, щоб я зрозумів, що сталося: прямо переді мною помер чоловік, на моїх очах припинилася життя. Я був приголомшений і пригнічений, але продовжував знімати, ховаючись за стіною», — зазначив журналіст.

Збуджений стрілок ходив колами над тілом, розбивав рамки з фотографіями на стіні. Він наказував не наближатися до нього, загрожуючи наляканим відвідувачам пістолетом. «Прибутку швидкі і бронетехніка, почалася поліцейська операція. Коли я повернувся додому і подивився фотографії, то був в шоці, тому що зрозумів, що вбивця стояв прямо за спиною посла», — уклав Озбілічі.

Вбивство Карлова було скоєно 19 грудня в Галереї сучасного мистецтва в Анкарі. 22-річний офіцер поліції Мевлют Мерт Алтынташ вистрілив 62-річному дипломату в спину. Зробивши кілька пострілів, злочинець закричав: «Пам'ятайте Алеппо, пам'ятайте Сирію! Поки наші брати в небезпеці, ви не будете захищені! Всі, хто бере участь у цих утиски, заплатять по черзі!» Нападник був ліквідований турецькими силовиками. Крім посла поранення отримали ще три людини, росіян серед них немає.