Home Новини Журналіста "Нової газети" допитали через запис в блогу

Журналіста "Нової газети" допитали через запис в блогу

Спеціального кореспондента "Нової газети" Аркадія Бабченка допитали у справі про масові заворушення. Про це сам Бабченко написав у своєму блозі на LiveJournal.

Підставою для допиту також став запис у блозі Бабченка - пост "Кілька думок про тактику в березні", опублікований 27 лютого 2012 року. На думку слідчих органів, текст містить заклики до масових заворушень.Як пише Аркадій Бабченко, його допитували як свідка. "Всі мої права мені були роз'яснені, як і відповідальність за відмову від надання свідчень і за свідомо помилкові свідчення", - пише журналіст.

У ході допиту Бабченко підтвердив, що дійсно є ведучим блогу "Старшина запасу" і автором лютневого поста про мітинги, а також заявив, що цитати вирвані слідчими з контексту, і насправді текст не містить закликів до заворушень, а спрямований, навпаки, на запобігання зіткненням.

Як повідомляє львівська газета "Інформатор", кримінальна справа про заклики до заворушень (стаття 212 КК РФ), за якою допитували Аркадія Бабченка, була порушена Слідчим комітетом 2 березня 2012 року на основі заяви члена Громадської палати Бориса Якеменка і депутата від "Єдиної Росії" Іллі Костунова.

Ілля Костунов у середині листопада постав перед комісією Держдуми з етики, яка розглядала низку гучних висловлювань депутата. Зокрема, Костунов вимагав звільнення з "Першого каналу" Володимира Познера за критику роботи силовиків і заявляв, що "найтупіший депутат розумніший від середньостатистичного громадянина", пише львівська газета "Інформатор". Комісія виправдала єдинороса. З того часу Костунов встиг заявити, що смартфони становлять загрозу національній безпеці Росії.

Оновлено (03.02.2013 20:10)