Home Новини Нова газета розпочала збір підписів за розпуск Держдуми

Нова газета розпочала збір підписів за розпуск Держдуми

«Нова газета» розпочала збір підписів за достроковий розпуск Державної думи, після того, як зуміла зібрати понад 100 000 підписів проти «закону Яковлєва» всього за два дні.

«Ми починаємо збір підписів за достроковий розпуск Державної Думи. 1 лютого ваші підписи будуть передані президенту РФ і в ЦВК (із заявою від імені тих, що проголосували про проведення всенародного референдуму)», — зазначається у повідомленні на сайті видання.«Нова» також відзначає, що, оскільки ДД проігнорувала 100 тисяч підписів, потрібно підвищити планку і зібрати 500 тисяч.

«Зробити це ми вирішили за новою технологією — через SMS-підтвердження», — повідомляють журналісти, відзначаючи, що всі витрати бере на себе редакція.

Акція зі збору підписів за розпуск Держдуми, яка прийняла закон про заборону на усиновлення російських сиріт іноземцями і що назвала його «відповіддю на акт Магнітського», буде вже другою за останній тиждень. Минулої п'ятниці «Нова» передала 100 тисяч підписів проти поправок в ДД, раніше те, що вони будуть розглянуті, обіцяв на прес-конференції Володимир Путін.

Проте петиція громадян була проігнорована депутатами: спочатку агентства повідомили, що підписи «загубилися», потім в ДД це спростували. Через декілька годин депутати проголосували за заборону на усиновлення, не розглянувши зібрані газетою підписи. Спікер Держдуми Сергій Наришкін пізніше заявив «Новою», що «не міг ухвалити іншого рішення».

На минулих вихідних підпису проти депутатів почали збирати на сайті Білого дому: підписанти під петицією вимагають включити їх в «список Магнітського». Вона набрала необхідну кількість підписів для розгляду адміністрацією президента США. Пізніше там же була розміщена петиція про включення в список президента Росії Володимира Путіна. Вона набрала вже понад 8 тисяч голосів з необхідних 25 000.

 

Оновлено (24.12.2012 13:45)