Home Новини Журналіст New York Times вигадав колонку у відповідь на згадку в «Breaking Bad»

Журналіст New York Times вигадав колонку у відповідь на згадку в «Breaking Bad»

Журналіст The New York Times Ендрю Росс Соркін (Andrew Ross Sorkin) написав колонку на основі сюжету «У всі тяжкі» («Breaking Bad»), після того, як в серіалі був згаданий його вигаданий текст. Колонка під назвою «Breaking Bad: The Gray Matter of Charity» («У всі тяжкі: сіра речовина добродійності») вийшла 23 вересня у фінансовому блозі Соркіна DealBook.

В останній серії «У всі тяжкі», якао вийшла в ефір 22 вересня, показано інтерв'ю з власниками вигаданої технологічної компанії Gray Matter («Сіра речовина»), яке бере телеведучий Чарлі Розі (Charlie Rose), що грає сам себе. За сюжетом серіалу компанія пожертвувала 28 мільйонів доларів на створення центрів по боротьбі з наркозалежністю, і Розі ставить власникам питання про мотив цього пожертвування, посилаючись на матеріал, нібито написаний Соркіним: «Ендрю Росс Соркін з The New York Times написав колонку, припустивши, що ваше пожертвування було рекламним ходом, щоб підтримати ціну акцій Gray Matter Technologies, яка впала після виявлення зв'язку компанії з Волтером Вайтом (наркодилер і головний герой серіалу)».

Дізнавшись про те, що його ім'я згадали в серіалі, Ендрю Росс Соркін подякував його творцям і написав у своєму твіттері: «Спасибі за публічне визнання в „У всіх тяжких“. Здорово! Ви подали мені ідею для колонки».

Соркін написав колонку про сумнівні мотиви пожертвування Gray Matter, постфактум «відтворивши» той текст, на який нібито і посилався інтерв'юєр в серіалі. Він пояснив, чим можуть підтверджуватися зв'язки між власниками компанії і Волтером Вайтом і заявив про підозри, що ходять на біржовому ринку. Наприкінці статті журналіст додав, що йому не вдалося одержати коментар жодної із сторін. Завершується колонка припискою, яка повідомляє, що цей матеріал є вигаданою пародією — «якщо у вас раптом з'явилися сумніви!»

Американський телесеріал «У всі тяжкі» виходить в ефір на каналі AMC з 2008 року — всього вийшло п'ять сезонів. Головний герой серіалу Волтер Вайт — хворий раком вчитель хімії, який почав виготовляти метамфетамін, щоб забезпечити майбутнє сім'ї. Компанію Gray Matter він заснував після аспірантури разом зі своїм близьким другом і асистенткою, з якою він на той момент зустрічався. Потім Вайт покинув компанію, продавши свою частку за п'ять тисяч доларів.

22 вересня «У всі тяжкі» одержав премію «Емі» як кращий драматичний серіал року. 29 вересня на екрани вийде завершальний епізод.