Home Новини Спілка журналістів зажадала розслідувати затримання співробітників ЗМІ

Спілка журналістів зажадала розслідувати затримання співробітників ЗМІ

Затримання одного з учасників акції на Тріумфальній площі. Фото РІА Новини, Григорій СисоєвСпілка журналістів Росії зажадала розслідувати випадки затримання і побиття представників ЗМІ, що висвітлювали масові акції протесту в Москві.

"Вимагаємо ефективного розслідування всіх цих ганебних випадків, віддання під суд як тих, хто виконував злочинні накази, так і тих, хто віддавав їх", - мовиться в заяві, розміщеній на сайті СЖР.
Організація назвала дії поліції "спробою заткнути суспільству рот, залякати його, продемонструвавши силу і можливість відкрито і безкарно порушувати Закон".

Крім того, СЖР попросив всіх журналістів, що входять в Суспільні ради при органах внутрішніх справ і прокуратури, припинити своє членство в них до тих пір, поки вимоги організації не будуть виконані.

Масові акції протесту проти результатів виборів пройшли в Москві ввечері 5 і 6 грудня. 6 грудня, за даними правоохоронних органів, поліція затримала 569 чоловік. Серед них виявилися журналіст "Газети.Ru" і світський оглядач Божена Ринська і кореспондент "Комерсанта" Олександр Чорних. Згодом і Ринську, і Чорних відпустили.

При цьому Чорних розповідав про те, що при затриманні його побили. Керівництво ГУ МВС, як повідомляє РІА Новини, принесло журналісту свої вибачення і обіцяло розслідувати те, що трапилося.

Крім СЖР, ситуацією із затриманням представників ЗМІ на російських мітингах занепокоївся комітет із захисту журналістів (Committee to Protect Journalists).