Home Новини У центрі Москви затримали журналістів РІА Новини

У центрі Москви затримали журналістів РІА Новини

ВВС "Китай-місто". Фото з сайту uvdcao.ruУ Москві затримали двох співробітників РІА Новини, що виконували редакційне завдання. Про це повідомляє саме агентство.

Кореспондент Яна Макарова і стажист Григорій Назаренко знімали на мобільний телефон Черкаський провулок. Редакція візуальної інформації РІА Новини дала їм завдання зробити відеозйомку ситуації в центрі Москви, зокрема, в районі Центрвиборчкому, щоб показати, чи є посилення заходів безпеки на основних вулицях і площах міста.

У Черкаському провулку до журналістів підійшли співробітники правоохоронних органів, попросили сісти в машину і доставили до ВВС "Китай-міста". При цьому у Макарової був при собі паспорт і редакційне посвідчення, а документи Назаренко знаходилися в редакційному автомобілі.

Разом з тим, "Відлуння Москви" повідомляє про те, що журналістів затримали біля самого ВВС "Китай-міста", в який напередодні звезли затриманих учасників опозиційних акцій.

5 і 6 грудня в Москві пройшли масові акції протесту проти результатів виборів, в ході яких, за офіційними даними, поліція затримала більше 800 чоловік. Серед них опинилися журналісти агентств Reuters і Bloomberg, видань "Газета.Ru", "Коммерсант'" та інших. Згодом журналістів відпустили.

Спілка журналістів Росії зажадала розслідувати випадки затримання співробітників ЗМІ, назвавши дії поліції "спробою заткнути суспільству рот". Стурбованість ситуацією виразив і комітет із захисту журналістів (Committee to Protect Journalists).