Home Новини Кемерон назвав слова Кларксона про розстріл страйкарів "дурістю"

Кемерон назвав слова Кларксона про розстріл страйкарів "дурістю"

Кемерон назвав слова Кларксона про розстріл страйкарів "дурістю"Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон висловився з приводу слів телеведучого Джеремі Кларксона (Jeremy Clarkson), який заявив в ефірі програми The One Show, що розстріляв би учасників страйку проти пенсійної реформи на очах у їх сімей. "Очевидно, говорити подібні речі було дурне, і я впевнений, що він (Кларксон) не мав цього на увазі. Я не бачив передачу, але впевнений, що це було дурістю", - наводить слова Кемерона The Guardian.


У свою чергу, сам Кларксон вже вибачився перед аудиторією і компанією "ВВС", що транслювала програму, відзначивши, що він ні на хвилину не сумнівався, що його слова не можуть бути сприйняті інакше, ніж жарт. Крім того, він заявив The Times, що керівництво The One Show було посвячено в подробиці його жартівливої заяви. The Daily Mail пише, що продюсери визнали, що "екстремальний погляд" Кларксона на страйк буде забавним.

Ефір The One Show з Кларксоном як гостем відбувся 30 листопада. В ході передачі ведучий програми Top Gear, відомий своїми різкими висловами на різні теми, заявив, що не розуміє, як бюджетники сміють бастувати, "коли у них є вся ця гарантована допомога, тоді як ми вимушені заробляти собі на життя".

Відразу після ефіру "ВВС" принесла свої вибачення за "неналежні" вислови Кларксона. Проте 2 грудня стало відомо, що в студію продовжують поступати на нього скарги (їх число перевищило 21 тисячу). Напередодні найбільша профспілка Великобританії Unison закликала звільнити ведучого, проте у п'ятницю повідомила, що прийняла його вибачення.

Страйк державних службовців, найбільший за останні 10 років, пройшов у Великобританії 30 листопада. В ході акції на вулиці вишли більше двох мільйонів чоловік, виступаючих проти реформи пенсійного законодавства, яке пропонує уряд Кемерона.