Home Новини "Білоруський партизан" оголосив конкурс на нову назву

"Білоруський партизан" оголосив конкурс на нову назву

Скріншот сайту "Білоруський партизан"Редакція опозиційного видання "Білоруський партизан" оголосила конкурс на нову назву цього ресурсу. Таким чином журналісти відреагували на чергові скарги ветеранів Великої Вітчизняної війни, яким не подобається зміст сайту.
Свої пропозиції читачі можуть присилати за адресою Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript в період з 1 квітня по 1 травня 2010 року. За назву, яку журналісти визнають кращою, його автору обіцяний приз: поїздка по маршруту Мінськ-Москва-Мінськ поїздом і екскурсія в музей "Панорама Бородінської битви".

В кінці лютого, нагадаємо, група ветеранів заявила, що видання публікує "провокаційні матеріали, які носять упереджений, антибілоруський характер". Автори заяви заявили, що вважають образливим використання слів "білоруський партизан" в назві сайту.

Звернення опублікувала урядова газета "Республiка".

Декілька тижнів опісля агентство БЕЛТА опублікувало ще два звернення незадоволених ветеранів: заява жителів Гродненської області, а також вислову глави Республіканської ради Білоруського суспільного об'єднання ветеранів Анатолія Новікова. Останній назвав зміст опозиційного сайту "брудним куховарінням, яке ображає будь-якого жителя Білорусії". Новіков, як і інші скаржники, заявив, що назву ресурсу слід змінити.

Сам "Білоруський партизан" раніше розцінив появу в ЗМІ звернень ветеранів як нову хвилю тиску влади на пресу. На думку ресурсу, використовується звична схема: "ветерани пишуть обурені листи, а власті починають реагувати, щоб не образити поважних людей".

З нового коментаря редакції можна зробити висновок, що проведення конкурсу не означає, що сайт неодмінно буде перейменований. За словами журналістів, "не виключено, що назва може нам настільки сподобатися, що ми зважимося на перейменування".

"Білоруський партизан" був створений у 2005 році. Його творець — журналіст Павло Шеремет — є давнім опонентом президента республіки Олександра Лукашенко.