Home Новини Журналіст Washington Post одержав британську літературну премію

Журналіст Washington Post одержав британську літературну премію

"Imperial Life in the Emerald City'' ("Імперське життя в Смарагдовому місті")Раджив Чандрасекаран (Rajiv Chandrasekaran), кореспондент газети The Washington Post, названий лауреатом британської премії імені Семюеля Джонсона, яку щорічно присуджує канал ВВС Four авторам кращих нехудожніх книг, написаних на англійській мові. Про перемогу Чандрасекарана повідомляє Bloomberg.


Книга, за яку Чандрасекаран одержав премію, називається "Imperial Life in the Emerald City'' ("Імперське життя в Смарагдовому місті"). У ній описані обставини роботи коаліційної тимчасової адміністрації (Coalition Provisional Authority) в Багдаді в квітні 2003 - червні 2004 років. Журналіст, інтерв'юючи безпосередніх учасників подій, проаналізував діяльність американської військової машини в Іраку на початку кампанії. Він вважає, що самоізоляція, якої бюрократам вдалося добитися в "Зеленій зоні", кінець кінцем і привела до повномасштабної громадянської війни в Іраку.

Президент жюрі премії Семюеля Джонсона баронеса Хелена Кеннеді відзначила, що книга Раджива Чандрасекарана стоїть у ряді кращих репортажів останніх п'ятдесяти років - поряд з такими класичними роботами, як "Хіросіма" Джона Херсі або "Холоднокровним вбивством" Трумена Капоті.

Фіналістами премії виявилися Іен Бурума (Ian Buruma) з книгою "Вбивство в Амстердамі" ("Murder in Amsterdam"), Пітер Хеннессі (Peter Hennessy), автор "Все було так добре: Британія в 50-і" ("Having It So Good: Britain in the Fifties"), Джорджина Хауелл (Georgina Howell), що написала біографію шпигунки і лінгвіста Гертруди Белл ("Daughter of the Desert: The Remarkable Life of Gertrude Bell"), Домінік Стрітфілд (Dominic Streatfeild), чиєму перу належить "Промивка мізків: таємна історія контролю за розумом" ("Brainwash: The Secret History of Mind Control"), а також історик Адріан Тіннісвуд (Adrian Tinniswood), автор "Справжня історія любові, війни і безумства в Англії XVII століття" ("The Verneys: A True Story of Love, War and Madness in Seventeenth-Century England").