Home Новини Скандал в Туреччині: у пресу потрапила закрита доповідь Генштабу про ЗМІ

Скандал в Туреччині: у пресу потрапила закрита доповідь Генштабу про ЗМІ

У Туреччині вибухнув скандал У Туреччині вибухнув скандал у зв'язку з оголошенням в пресі закритої доповіді Генерального штабу про лояльних і опозиційно настроєних до армії місцевих ЗМІ. Частина останніх рекомендується "відлучити" від військових, позбавивши їх акредитації як "супротивників" армії.

 

Турецька Спілка журналістів назвала цей документ "новою перешкодою для свободи слова", а єврокомісар з питань розширення ЄС Олі Рен заявив, що представники Єврокомісії уважно вивчать доповідь військового відомства.

Початок скандалу поклала публікація в останньому номері суспільно-політичного тижневика Nokta доповіді управління інформації турецького Генштабу під грифом "для службового користування". У ньому дається оцінка місцевій пресі по висвітленню у 2006 році діяльності військового відомства і висловлюються пропозиції на предмет доцільності продовження акредитації електронних і друкарських ЗМІ, а також конкретних журналістів.

У доповіді, адресованій першому заступнику начальника Генштабу армійському генералу Ергюну Сайгуну, оцінюється робота близько 50 центральних турецьких ЗМІ. Серед них - 19 щоденних газет, зокрема дві англомовні, чотири інформаційні агентства, сім журналів і 20 телеканалів.

За наслідками ділення ЗМІ на "прихильників армії" і "супротивників армії" управління інформації рекомендує позбавити акредитації групу журналістів, а також розглянути питання про доцільність її продовження для трьох газет і такого ж числа телекомпаній.

У зв'язку з публікацією доповіді Спілка журналістів Туреччини розповсюдила заяву, в якій виразила стурбованість діленням Генштабом представників преси на "своїх" і "чужих".

"Доповідь Генштабу за оцінками діяльності ЗМІ, опублікована на новинних сайтах, викликає занепокоєння з погляду демократії в країні. Він є новою перешкодою на шляху свободи думки і слова", - цитує у п'ятницю заяву Союзу газета Vatan.

"Неможливо прийняти оцінки в коридорах влади і держави відносно журналістів, які роками докладають зусилля для демократизації суспільства і державних інститутів. Сподіваємося, що доповідь Генштабу з оцінками діяльності ЗМІ, що просочилася в пресу, залишиться лише документом для внутрішнього користування", - наголошується в заяві турецької Спілки журналістів.

Єврокомісар з питань розширення Євросоюзу Олі Рен, у свою чергу, підкреслив, що представники Єврокомісії мають намір ознайомитися із змістом доповіді Генштабу і потім дати свою оцінку цьому документу.

"Ми уважно вивчимо проблему на основі доповіді, яку підготує наша делегація, що знаходиться в Анкарі", - цитують у п'ятницю єврокомісара турецькі ЗМІ.

Місцева преса повідомляє, що Генштаб почав розслідування у зв'язку з витоком в ЗМІ закритого документу. В той же час військове відомство поки ніяк не прокоментувало сам скандальний документ.