Home Новини Facebook введе функцію боротьби з новинами фейковими

Facebook введе функцію боротьби з новинами фейковими

Соціальна мережа Facebook почне тестувати нову функцію, що дозволяє повідомляти про фейкових новин і позначати їх спеціальними маркерами. Про це пише The Financial Times.

Якщо користувач визнає новину підозрілою, він може натиснути у правому верхньому кутку кожного поста відповідну кнопку. Такі новини можуть бути відправлені на перевірку спеціалізованим організаціям, які виконають перевірку фактів.

Якщо експерти виявлять, що новина підроблена, то вона буде позначена маркером «спірна» з посиланням на обґрунтування організації, що здійснила перевірку.

Необхідність створення такої функції у Facebook назріла після того як в інтернеті в ході гонки за пост президента США загострилася війна компроматів, яка, як багато хто вважають, могла вплинути на вибір громадян. Найбільш гучна прояв цієї тенденції — так званий Pizzagate.

Наприкінці листопада відвідувачі порталу Reddit виявили у опублікованих на сайті WikiLeaks листах «секретний код» PizzaGate, нібито створений політичною елітою США для передачі повідомлень про сексуальних зв'язках з дітьми. Користувачі відразу звинуватили господаря піцерії Comet Ping Pong Джеймса Алефантиса підтримки педофільського лобі. Стверджувалося, що до цієї мережі причетне оточення кандидата в президенти від демократів Хілларі Клінтон.

Соціальні мережі заполонили перепис і обговорення фейкової новини, в цьому брали участь навіть соратники кандидата-республіканця Дональда Трампа, в підсумку виграв вибори. 4 грудня в піцерію з'явився озброєний чоловік з наміром особисто розібратися в цій справі і був заарештований.