Home Новини ОБСЄ засудила дії Великобританії стосовно Guardian

ОБСЄ засудила дії Великобританії стосовно Guardian

Представник ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дунья Міятович висловила у стурбованість діями влади Великобританії відносно газети Guardian, повідомляє promassmedia.net.

"Використання антитерористичного законодавства, загроза судовим переслідуванням і примушення журналістів до знищення даних леденять кров працівників ЗМІ у Великобританії і за її межами і є формою неприйнятної попередньої цензури", — говориться в листі Міятович прем'єр-міністру Великобританії Девіду Кемерону, яке цитується в повідомленні на офіційному сайті ОБСЄ.

"Важко уявити собі, що чиновники, діючи по інструкції політиків, погрожуватимуть редактору великої газети у Великобританії в 21 столітті", — наводить сайт  promassmedia.net слова Міятович.

У середині серпня в лондонському аеропорту Хітроу поліцейські на дев'ять годин затримали Девіда Міранду, який полягає в цивільному союзі з журналістом газети Guardian Гленном Грінвальдом, що займається публікацією інформації від Едварда Сноудена. У Міранди вилучили ноутбук, стільниковий телефон, DVD-диски і флэш-накопичувачі. Співробітник служби безпеки аеропорту повідомив, що Міранда був тимчасово затриманий відповідно до закону про протидію тероризму.

Головний редактор газети Guardian Алан Расбріджер у своїй авторській колонці також повідомив, що влада Великобританії змушують газету віддати або знищити матеріали, передані її журналістам екс-співробітником ЦРУ Едвардом Сноуденом. За словами Расбріджера, у разі незгоди повернути або знищити публікації чиновники загрожували йому судом.

Міятович додала, що не сперечається за права держав боротися з тероризмом. "Але законом не можна зловживати, щоб придушувати роботу журналістів і свободу слова", — наводяться її слова в повідомленні ОБСЄ.