Home Новини Спецслужбам розширили повноваження у справі друга журналіста Guardian

Спецслужбам розширили повноваження у справі друга журналіста Guardian

За даними британських спецслужб, на носіях, вилучених у Девіда Міранди, знаходиться близько 58 тисяч надсекретних документів. В даний час слідчим вдалося отримати доступ лише до частини закодованих документів.

Поліцейські 18 серпня на дев'ять годин затримали Міранду, який перебуває у цивільному союзі з журналістом газети Guardian Гленном Грінвальдом, що займається публікацією інформації від Едварда Сноудена. У Міранди вилучили різні електронні носії з документами, які він одержав від Грінвальда. Міранда подав позов, в якому просив визнати своє затримання незаконним і заборонити спецслужбам вивчати вилучені у нього матеріали.

Раніше спецслужби одержали ордер з обмеженими повноваженнями, що дозволяє вивчати лише матеріали, які становлять загрозу для національної безпеки Великобританії. Як відзначає видання, судові слухання, на яких буде вирішене питання про законність затримання Міранди, пройдуть у жовтні.

За даними британських спецслужб, на носіях, вилучених у Міранди, знаходиться близько 58 тисяч надсекретних документів. В даний час слідчим вдалося отримати доступ лише до частини закодованих документів. Серед них, особиста інформація про співробітників британської розвідки, яка, у разі публікації може загрожувати не тільки життя агентів, але і їх сімей.

Джерело: http://aqbux.com/