Home Новини CNN звинуватили в спотворенні слів іранського президента про Холокост

CNN звинуватили в спотворенні слів іранського президента про Холокост

Новинне агентство Fars 25 вересня звинуватило телеканал CNN в спотворенні слів іранського президента Хасана Рухані про Холокост. CNN виніс в заголовок «Іранський президент визнав Холокост» — формулювання, яке розійшлося по багатьох світових ЗМІ. Проте в Fars стверджують, що президент Рухані навіть не вимовляв слова «Холокост».Іранське агентство навело власний дослівний переклад відповіді Рухані на питання журналіста про його позицію з приводу Холокосту. Згідно з перекладом Fars з фарсі на англійський, Рухані сказав: «Я вже говорив раніше, що я не історик, і історики повинні уточнювати і пояснювати аспекти історичних подій, проте у принципі ми засуджуємо будь-який злочин проти людяності, зокрема те, яке зробили нацисти як проти євреїв, так і проти неєврєъв. Так само, якщо сьогодні буде здійснений злочин проти якої-небудь нації, релігії або людей, ми засудимо цей злочин і геноцид. Тому, те, що зробили нацисти, гідне засудження, але прояснення історичних аспектів — це справа істориків та дослідників».

Fars вказало на те, що CNN при перекладі самовільне розширив відповідь Рухані, додавши в неї слово «Холокост», а також цілу фразу: «Ми засуджуємо всі злочини, які вони [нацисти] зробили проти євреїв». У перекладі CNN Fars також знайшов цілий шматок, який не звучав в уривках на відеозаписі. Проте агентство заявило, що не знає, чи вигадав CNN цю частину або просто не показав її на записі.

Fars звинуватило CNN і її журналіста Крістіан Аманпур (Christian Amanpour), яка брала інтерв'ю, в непрофесіоналізмі. Агентство заявило, що як людина, що знає фарсі дуже добре, Аманпур повинна була вказати на помилку, допущену CNN при перекладі. Сам телеканал, на думку Fars, повинен наново показати повну версію інтерв'ю з виправленим перекладом.

На CNN у відповідь на претензії Fars заявили, що інтерв'ю Рухані перекладала людина, запропонована іранською стороною. Повний запис інтерв'ю на CNN з'явився тільки після публікації матеріалу Fars.

Інтерв'ю Хасана Рухані вийшло на CNN 24 вересня. Журналіст Крістіан Аманпур поговорила з президентом Ірану під час сесії Генеральної асамблеї ООН. Аманпур поставила Рухані питання про Холокост, відзначивши, що його попередник Махмуд Ахмадінеджад був відомий тим, що заперечував геноцид нацистів проти євреїв.