Home Події The Guardian: Люку Хардінгу знову дозволили працювати у Москві

The Guardian: Люку Хардінгу знову дозволили працювати у Москві

Журналіст повернувся до Москви з ЛондонаЦе відбулося після протестів уряду Великобританії, повідомляє The Guardian.

Представник МЗС Росії Олександр Лукашевіч заявив, що журналісту продовжать візу, щоб він міг продовжити працювати у Росії. Висилка Хардінга відбулася після повідомлення газети про шифрограми WikiLeaks, в яких Хардінг писав про припущення, що Росія в період правління Володимира Путіна стала віртуально-мафіозною державою.

Журналіст повернувся до Москви з Лондона в минулі вихідні після двомісячної роботи над контентом WikiLeaks. Але йому було відмовлено у в'їзді в країну під час проходження паспортного контролю.

Після 45 хвилин в аеропорту Хардінга відправили до Великобританії першим же літаком з анулюваною візою. Паспорт журналісту повернули після того, як він опинився в літаку. Йому не пояснили ухваленого рішення, хоча співробітник федеральної прикордонної служби сказав Хардінгу: "Росія для Вас закрита".

Глава британського МЗС зв'язався з російським міністром закордонних справи Сергієм Лавровим у понеділок після обіду для з'ясування причин події. Лавров обіцяв розібратися в питанні.

Алан Расбріджер (Alan Rusbridger), головний редактор the Guardian заявив: "Це дуже проблемна ситуація з серйозними наслідками для свободи слова і турбує те, що російський уряд тепер висилає репортерів, діяльність яких воно не схвалює. Загроза журналістам в Росії як російським, так і зарубіжним - викликає велике занепокоєння. Ми пробуємо з'ясувати подробиці і постійно контактуємо з міністерством закордонних справ".