Home Події Журналістку Айгуль Махмутову звільняють

Журналістку Айгуль Махмутову звільняють

Журналістку Айгуль Махмутову звільняютьВолодимирський обласний суд відмінив Ухвалу Кольчугінського районного суду про відмову журналістці Айгуль Махмутовій в умовно-достроковому звільненні і ухвалив рішення звільнити Айгуль по умовно-достроковому звільненню (УДО). Сьогодні рішення вступило в законну силу, повідомляється у блогі російського бізнесмена Олександра Лєбєдєва. Сама журналістка, яка через свої розслідування опинилася у в'язниці, не була присутня на суді. За словами її адвоката Юрія Зака, представників ЗМІ на суді теж не було.Айгуль  Махмутову звільнять, коли ухвала Володимирського суду потрапить в колонію-поселення міста Кольчугіно (близько 70 км).

У зв'язку з цим Олександр Лєбєдєв припускає, що "найближчим часом ми зможемо почитати її нові розслідування про чиновницьку корупцію". На його думку, кримінальне переслідування журналістки - це "...повні відсебеньки, де немає жодного логічного абзацу! Зате була хороша страховка – друга кримінальна справа, якщо раптом по першій дадуть виправдувальний вирок".

Лєбєдєв вважає, що "країна повинна знати своїх "героїв (осіб, через які Махмутова опинилася в місцях позбавлення волі - Прим.ред)". "Це ті ж, хто прийшли в НРБ в а-ля балаклавах і влаштували маски-шоу. Це «герої» тієї ж породи, які засвітилися в справі Магнітського", - вважає бізнесмен.

Лєбєдєв звернувся до "Нової газети", співвласником якої він є, з проханням назвати імена "цих людей".

Шеф-редактор столичної газети Айгуль Махмутова була засуджена після того, як на сторінках видання у 2006 році був опублікований її матеріал-розслідування про точкову забудову, організовану колишнім главою району Аланом Калабековим. Несанкціоноване властями будівництво було заборонено. А через деякий час журналістку затримали, звинувативши відразу у двох злочинах: шахрайство і здирство, здійснене групою осіб за попередньою змовою, із застосуванням насильства. У 2008 році Мосгорсуд засудив Махмутову до 5,5 років позбавлення волі. Перегляду справи відносно журналістки вимагали багато російських громадських діячів і політики, зокрема глава "Справедливої Росії" Сергій Міронов, Олександр Лєбєдєв та ін.