Home Події Під час безладів у Тунісі загинув журналіст

Під час безладів у Тунісі загинув журналіст

Лукас Мебрук Долега (Lucas Mebrouk Dolega,32)Французький фотограф помер через поранення в голову після вибуху гранати із сльозоточивим газом.

Французький фотограф, що висвітлював безлади у Тунісі, помер через поранення в голову, одержане в результаті вибуху гранати із сльозоточивим газом. Про це повідомляє guardian.co.uk з посиланням на правозахисну організацію "Репортери без границь". Лукас Мебрук Долега (Lucas Mebrouk Dolega,32) працював у Тунісі на the European Pressphoto Agency (EPA), висвітлюючи протести у країні після скинення минулої п'ятниці президента Бен Алі (Zine al-Abidine Ben Ali).

За чотири тижні протестів, викликаних безробіттям, низьким рівнем життя і корупцією, загинуло декілька десятків чоловік. Але Долега був першим пострадавшимм серед представників зарубіжної преси. Як  повідомляється, офіцер поліції, що стояв поряд з фотографом під час безладів на вулиці, висадив гранату із сльозоточивим газом. Журналіста доставили в госпіталь і прооперували, але стан потерпілого погіршав.

"Його смерть це трагедія і велика втрата", - сказав виконавчий директор EPA Йорг Ширенбек (Joerg Schierenbeck). Головний редактор Сенгіз Серен (Cengiz Seren) додав, що смерть стала нагадуванням про небезпеку професії фотожурналістів. Долега почав працювати на агентство у 2006 році в Парижі фрілансером.