Home Події Euronews відкриє личко і модернізується

Euronews відкриє личко і модернізується

В ефірі EuronewsПротягом двох років канал створить 16 нових бюро по всьому світу, а глядачі зможуть побачити обличчя його журналістів.

Глядачі Euronews можуть скоро побачити обличчя журналістів, які готують сюжети для каналу. Про це повідомляє the New York Times з посиланням на топ-менеджмент компанії. В ефірі Euronews, який належить 21 європейському суспільному каналу раніше не показували обличчя журналістів і ведучих через те, що його віщання здійснюється на декількох мовах. Канал показує тільки картинку, а закадровий текст перекладається на 10 мов. Програми транслюються по всьому світу через супутники і кабельні мережі.

Euronews, штаб-квартира якого базується в Ліоні (Франція), заявляв, що, уникаючи показів осіб журналістів, йому вдавалося бути не схожим на інші телеканали з ментальністю шоу-бізнесу.

У вівторок на прес-конференції у Парижі, визнаючи, що Euronews виглядає позбавленим індивідуальності, менеджмент оголосив про плани показувати журналістів, які беруть інтерв'ю або ведуть ток-шоу. Слова журналістів перекладатимуться іншими мовами.

"У нас в редакції не машини і роботи, а люди", - пояснив нововведення Лучіан Серб (Lucian Sarb), редакційний директор Euronews.

Зміни, які були протестовані в деяких програмах, є частиною обширної модернізації, в ході якої буде розширена мережа міжнародних бюро каналу.

Дотепер Euronews користувався в основному контентом своїх власників (він належить 21 європейській суспільній телекомпанії), а також матеріалами, які створюються в трьох невеликих офісах каналу у Брюсселі, каїрі і Дохі.

Цього року канал відкриє вісім бюро по всьому світу, ще вісім будуть відкриті у 2012 році.

"Ми йдемо на схід, ми йдемо на захід, ми йдемо у всіх напрямках", - відзначив в інтерв'ю the New York Times виконавчий директор каналу Пилип Кейла (Philippe Cayla).

Нові бюро необхідні Euronews, тому що європейські суспільні канали, багато хто з яких зіткнувся з скороченням бюджетів, скорочують свою участь у фінансуванні і постачаннях контенту Euronews.

Хоча при цьому росте фінансування каналу з інших джерел. Європейська комісія, незадоволена дефіцитом новин за останні три роки потроїла розмір фінансування Euronews, довівши його до 15 млн. євро в рік ($19 млн.). Реклама та інші комерційні джерела доходів забезпечують близько 60% бюджету каналу, розмір якого складає 60 млн. євро ($76 млн.).

Київ стане центром віщання на одинадцятій європейській мові, українській, у партнерстві з Національною телекомпанією України. Українську телекомпанію критикують за проурядову позицію, і Кейла сказав, що канал там редагуватиметься з Ліона, щоб гарантувати його незалежність.

У Euronews говорять, що канал дивляться 2,6 млн. телеглядачів в Європі, але це лише мала частина від 180 млн. європейських домогосподарств, в яких приймається канал. Його аудиторія на деяких ринках вельми скромна.

У Великобританії, наприклад, близько 0,5% домогосподарств, за даними рейтингового агентства Broadcasters’ Audience Research Board, дивляться канал мінімум раз на тиждень. Аналогічний відсоток в американського Fox News, не дивлячись на менше розповсюдження. Він істотно нижче 19% аудиторії цілодобового новинного каналу ВВС.

"Можливо небагато модернізації каналу необхідно. Чесно кажучи, приємно бачити людину, голос якої чуєш по новинах", - говорить Річард Брутон (Richard Broughton), аналітик дослідницької компанії Screen Digest (Лондон).

Щоб вропейські виробники засобів по догляду за волоссям не особливо раділи тому, що Euronews показуватиме журналістів, на каналі будуть і обмеження. Канал не найматиме звичайних ведучих новин. На показ журналістів буде відведено менше 10% часу програми каналу. "Я не збираюся вибудовувати систему зірок Euronews", - пояснив Серб.

Акціонерами Euronews є наступні каналы:CT (Czech Republic), CyBC (Cyprus), ENTV(Algeria), ERT (Greece), ERTT (Tunisia), ERTU(Egypt), francetelevisions (France), NTU (Ukraine), PBS (Malta), RAI (Italy), RTBF (Belgium), RTE(Ireland), RTP (Portugal), RTR (Russia), RTVSLO(Slovenia), SNRT (Morocco), SSR (Switzerland), TRT (Turkey), TVR (Romania) TV4 (Sweden), YLE (Finland).