Home Події New York Times позначила параметри платного доступу до сайту

New York Times позначила параметри платного доступу до сайту

the New York TimesНа конференції UBS Global Media вчора у Нью-Йорку менеджмент американської газети the New York Times позначив параметри платного доступу до сайту видання, який буде введений у першому кварталі 2011 року.

Згідно  слів Мартіна Нізенхольца (Martin Nisenholtz), директора онлайн-напряму газети, компанія (the New York Times Company, видавець газети - Прим.ред) вважає, що близько 15 відсотків відвідувачів сайту - "ключові читачі", які проглядають 20 і більш сторінок в місяць.

Враховуючи, що сайт щомісячно залучає майже 40 млн. унікальних відвідувачів, це означає, що близько 6 млн. чоловік можуть стати потенційною основою, яку можуть спробувати зробити платними підписчиками. Це майже в сім разів більше, ніж щоденний тираж газети (877 тис екз) і в чотири рази більше, ніж недільний тираж (1,4 млн. екз).

При найскромнішій конверсії в 5 відсотків (для шести мільйонів), це означатиме близько 300 тисяч додаткових платних підписчиків. Підписка на газетну версію для Kindle коштує $19,99 в місяць. І, за словами Скотта Хікена-Кейніді (Scott Heeken-Canedy), президента газети, ця ціна може стати орієнтиром для ціни на повний доступ до сайту. У місяць 300 тис платних підписчиків при ціні $19,99 за повний доступ можуть принести виданню $6 млн.

Доступ до сайту буде закритий не повністю, як у випадку з британськими виданнями Руперта Мердока, а контент буде видно для пошукачів.

Тираж газети злегка знизився цього року, і після декількох років агресивного зростання підписна ціна (повна річна підписка на газету коштує зараз $770) вже більше року тримається на одному рівні. Повідомлялося про те, що читачі загрожували відмовитися від підписки і торгувалися за знижки при її продовженні.

Недивно, що платний доступ до сайту, який газета вже намагалася ввести в середині 2000-х років, а потім була вимушена відмовитися, тепер знову став привабливою темою. В даний час сайт працює за рахунок рекламної моделі бізнесу. Перехід на платний доступ означатиме створення ще одного потоку виручки.

Суперечки про витрати в презентації наводять на ще одну думку, чому газета твердо рухається в бік платного доступу до сайту і до версій для планшетників. Ціни на папір, що ростуть, привели до зростання витрат в поточному кварталі на $13 млн. в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Компанія чекає, що в 2011 році ціни на газетний папір виростуть на 12-13 відсотків.