Home Події Газету Мердока the Daily можуть закрити восени

Газету Мердока the Daily можуть закрити восени

Газету Мердока the Daily можуть закрити восениСайт businessinsider з посиланням на New York Observer повідомляє про можливе закриття газети для iPad the Daily. "З чуток лічильник для газети вже цокає". Положення інноваційної газети, яка втрачає близько 30 млн. доларів в рік, визначиться після 6 листопада (коли в Америці пройдуть президентські вибори).

У жовтні минулого року у газети було 80 тисяч платних підписчиків і ще 40 що підписалися на пробну підписку безкоштовно.

Якщо припустити, що перші платять по повній ставці, виручка, яка дякуючи їм генерує газета складе всього 3,2 млн. доларів в рік (річна підписка коштує 40 доларів). Допустимо, що ще пару мільйонів (а, можливо, більше) вона заробляє на рекламі. Сукупний річний дохід складе 5-10 млн. доларів. Звичайно, якщо інформація про те, що річний бюджет газети рівний 60 млн., відповідає дійсності, то News Corp втрачає близько 50-55 млн. доларів в рік. Отже недивно, що Руперт Мердок розглядає питання про закриття проекту.

Які уроки можна витягнути зі всього цього?

1. Класно, що News Corp спробувала. Якщо газета буде закрита, то 100 млн. на the Daily - це двомісячний прибуток телеканалу Fox News. Компанія News Corp може собі це дозволити. Якби не спробувала, то ніколи б не дізналася.

2. Створення видання загального інтересу в світі, багатого контентом, складно, особливо якщо ви себе обмежуєте платформою (iОС під iPad) і просите читачів платити за неї.

3. У Інтернет-центричному світі обмеження інформаційного продукту однією платформою означає те, що ви самі себе відрізуєте від всієї решти ринку. Не варто забувати і примушення читачів взаємодіяти з вами на одній з безлічі платформ, якими вони ймовірно, користуються.

4. Медійний бізнес процвітає: дійсна причина того, що газета the Daily не одержала підтримку, зовсім не в тому, що це погане видання. Але це одне з сотень видань яке намагається робити те ж саме, що і інші. А світу не потрібне ще одне видання, до того ж одне з небагатьох, за яке читачам доводиться платити.

Але за це не соромно.

Це був відмінний експеримент.