Home Події Італійський таблоїд надрукував фальшиве інтерв'ю з Філіпом Ротом

Італійський таблоїд надрукував фальшиве інтерв'ю з Філіпом Ротом

Філіп РотЖивий класик американської літератури Філіп Рот виявив в італійській газеті своє фальшиве інтерв'ю, в якому висловлюється критика на адресу президента США Барака Обами. Про це пише The New Yorker.

Підрібка виявилася в ході розмови Рота з представником італійського видання La Repubblica. Журналіст послався на інтерв'ю, опубліковане в таблоїді Libero, що підтримує прем'єр-міністра Італії Сільвіо Берлусконі. У цьому тексті письменник нібито виражав розчарування у 44-му американському президенті. Автор "Людського клейма" у відповідь заявив, що ніколи не давав такого інтерв'ю, а виражена в тексті оцінка Обами повністю протилежна тому, що він насправді думає.

Історія розійшлася по італійських блогах, і Libero був вимушений прибрати текст псевдоінтерв'ю зі свого сайту. Журналіст-фрілансер Томмазо Дебенедетті (Tommaso Debenedetti), ім'ям якого підписаний матеріал, на дзвінки представників Рота не відповідав. Письменник зробив власні розшуки і прочитав в Мережі слова Дебенедетті про те, що у нього був запис телефонної розмови з Ротом, проте журналіст її втратив.

Крім того, Роту вдалося виявити ще одне "інтерв'ю" Дебенедетті, цього разу з письменником Джоном Грішемом. Його було опубліковано тричі: у консервативних Il Resto del Carlino і La Nazione і центристської Il Giorno. В інтерв'ю Грішем нібито говорив, що ентузіазм 2008 року зійшов нанівець і люди роздратовані тим, що Обама наобіцяв багато, а зробив мало. Представник Грішема також заявив, що це інтерв'ю - фальшивка. Відзначимо, що дружина Грішема є суперделегатом Хілларі Клінтон.

Письменники планують подати спільний позов з вимогою відшкодування збитку.