Home Події Викраденого репортера Бі-Бі-Сі показали в поясі смертника

Викраденого репортера Бі-Бі-Сі показали в поясі смертника

Єдиний до теперішнього часу відеозапис за участю ДжонстонаВикрадачі кореспондента Бі-Бі-Сі Алана Джонстона обнародували новий відеозапис, в якому на журналісті надітий пояс смертника. Як повідомляє Reuters, про зміст запису розповів в неділю лідер ХАМАСа Ісмаїл Ханія."Минулого разу вони показали його [Джонстона] в оранжевому одязі. Сьогодні його показали з вибухівкою на поясі", - заявив Ханія у своєму першому крупному виступі з тих пір, як  угрупування захопило контроль над сектором Газу.

Існування відеоплівки, на якій британський репортер відображений в поясі шахіда, агентству підтвердило близьке до задіяних в переговорах сторін палестинське джерело. Запис продемонстрували Ханії, але для публічного перегляду він викладений не був.

Єдиний до теперішнього часу відеозапис за участю Джонстона був обнародуваний 1 червня. На його кадрах британець, одягнений в мішкуватий оранжевий светр, розповів, що він здоровий і в полоні з ним добре поводяться.

Нагадаємо, що 45-річний Джонстон був захоплений в секторі Газа 12 березня 2007 року. Відповідальне за викрадання угрупування "Армія Ісламу" зажадало в обмін на звільнення журналіста випустити на свободу йорданця Абу Кутаду, що знаходиться в британській в'язниці по звинуваченню у співпраці з "Аль-Каїдою", і виплатою двох мільйонів доларів.

В неділю Ханія зажадав від "Армії Ісламу", яку в русі ХАМАС називають "зграєю вбивць і головорізів", негайного звільнення британського кореспондента. Як заявив глава ХАМАСа, для визволення Джонстона з полону робиться все можливе, проте застосовувати силові методи палестинський уряд побоюється з міркувань безпеки журналіста.