Home Події Викрадачі репортера ВВС хочуть обміняти його на гарантії безпеки

Викрадачі репортера ВВС хочуть обміняти його на гарантії безпеки

"Армія Ісламу" - це зграя вбивць і головорізівМумтаз Дугмуш, глава палестинського клану в секторі Газа, відповідального за викрадання журналіста ВВС News Алана Джонстона, відмовляється відпустити полоненого з побоювань за своє життя, пише The Jerusalem Post.


За даними видання, Дугмуш боїться, що після звільнення журналіста бойовики ХАМАСа розправляться з ним і членами його клану.

У минулу неділю біля будинку Дугмуша в місті Газа вже збиралися хамасовці, що погрозили звільнити Джонстона силою, якщо того зажадають обставини. Наступного дня один з членів сім'ї Дугмуша був знайдений убитим.

Джерело видання в русі ХАМАС заявило, що Дугмуш - це "лідер крупної банди карних злочинців, який проголосив себе главою групи "Армії Ісламу". Насправді ж, так звана "Армія Ісламу" - це зграя вбивць і головорізів, яким потрібні тільки гроші".

У ХАМАСі стверджують, що Дугмуш є союзником Мухаммеда Дахлана - колишнього лідера озброєних формувань ФАТХа в секторі Газу. "За гроші ця людина зробить що завгодно. Він зажадав 2 мільйони доларів за життя Джонстона. Але зараз він розуміє, що від ХАМАСа не одержить нічого", - заявив джерело The Jerusalem Post.

Саме тому Дугмуш в даний час намагається виторгувати гарантії недоторканності для себе і членів свого клану, обіцяючи в обмін звільнити заручника.

"Ми йому сказали, що його безпека стане предметом для обговорення тільки після визволення Джонстона. ХАМАС має намір завершити цю справу якнайскоріше. Ми не дозволимо яким-небудь кланам контролювати вулиці сектора Газу", - заявили в ХАМАСі.

Причина поспіху ХАМАСа - це побоювання за життя заручника. Нові власті Гази вважають, що його загибель буде списана світовою спільнотою на них, що тільки посилить і без того неблискучий імідж ХАМАСа в очах світової спільноти.

Нагадаємо, що Джонстон був захоплений в секторі Газа 12 березня 2007 року. Відповідальне за викрадання угрупування "Армія Ісламу" зажадала в обмін на звільнення журналіста випустити на свободу йорданця Абу Кутаду, що знаходиться у британській в'язниці за звинуваченням у співпраці з "Аль-Каїдою", і двома мільйоном доларів на додачу.