Home Коментарі Король Саудівської Аравії не пропонував купити Facebook за 150 мільярдів доларів

Король Саудівської Аравії не пропонував купити Facebook за 150 мільярдів доларів

Король Саудівської Аравії не пропонував купити Facebook за 150 мільярдів доларівУ минулі вихідні Інтернет переповнився повідомленнями про те, що король Саудівської Аравії Абдулла (King Abdullah) запропонував купити Facebook за 150 мільярдів доларів. Соціальна мережа йому нібито знадобилася, щоб обеззброїти технічно забезпечених антиурядових протестуючих у багатій нафтою країні на Середньому Сході, пише Yahoo! News. Ця замітка з'явилася в численних виданнях, включаючи єгипетські і іранську Tehran Times. До їх жалю, (а, можливо, і на жаль співзасновника Facebook Марка Цукерберга та інших інвесторів гіганта соціальних мереж), історія абсолютно неправдива.

Розповсюдження цієї плітки почалося після того, як веб-сайт DawnWires.com опублікував замітку з назвою: «Король Саудівської Аравії купує Facebook за 150 мільярдів доларів, щоб припинити повстання: Goldman Sachs радить».

Слідуючи тому, що називається чистою тактикою Гордона Гекко з Уолл-стріт (Wall street Gordon Gecko tactics), король Саудівської Аравії Абдулла ухвалив рішення викупити Facebook, запропонувавши за нього 150 мільярдів доларів. Джерела всередині королівства припускають, що він дуже засмучений тим, що Марк Цукерберг дозволив вийти революційним настроям з під контролю.

При особистій зустрічі 25 січня 2011 року Цукерберг пообіцяв королю, що не допустить формування на соціальному сайті ніяких революційних тем, навіть не дивлячись на те, що він поступив інакше по відношенню до Єгипту і Лівії. Але погано ж Абдулла знає Цукерберга. Якби він подивився фільм «Соціальна мережа», він не став би так вірити йому.

Звичайно, матеріал такого роду приверне увагу редактора: Facebook зіграв значну роль в хвилі протестів, що прокотилися по Середньому Сходу і Північній Африці. Та і від пропозиції в 150 мільярдів важко відмовитися.

Проблема в тому, що читачу потрібно тільки прочитати напис під заголовком, яка свідчить, що новина була розміщена в LOL News. Більш того, в кінці ясно написано, що ця замітка – частина блоку недільного гумору з Dawn Wires. «Блок «Недільний гумор» на Dawnwires.com покликаний веселити наших читачів», - напис внизу сторінки з матеріалом. «Вони можуть бути, а можуть і не бути правдою».

Ця замітка, природно, підходить під визначення «можуть НЕ бути правдою», оскільки Facebook був оцінений тільки в 50 мільярдів доларів. Що виглядає правдоподібніше, ніж смішний цінник на 150 мільярдів. Правда?