Home Коментарі Чому зникають блоги

Чому зникають блоги

Чому зникають блогиБлоги колись були виходом для людей, охочих самовиразитися в онлайні. Але із зростанням значущості таких сайтів, як Facebook і Twitter, вони втрачають для багатьох користувачів свою чарівність — особливо для молодого покоління.

Як будь-який натхненний режисер, Майкл МакДоналд (Michael McDonald), студент вузу, використовував блог, щоб хвалитися своїм відео. Але збентежений тим, як мало людей відвідують його блог, він натомість став відправляти кліпи на Facebook, де друзі напевно побачать і прокоментують його уміння. “Я більше не використовую свій блог, - говорить МакДоналд. - Всі, хто мені потрібен, знаходяться на Facebook", - розповів він The New York Times.

Дослідницький центр Pew (Pew Research Center) в ході реалізації проекту «Інтернет і американське життя» (The Internet and American Life Project) виявив, що з 2006 по 2009 роки захоплення блогінгом серед дітей 12 - 17 років скоротилося наполовину; зараз у 14 відсотків дітей цього віку, що користуються Інтернетом, є блоги. Серед користувачів у віці 18 – 33 років, як показав торішній звіт, блогінг скоротився на 2% в 2010-му, в порівнянні з 2008 роком.

Блогери говорять, що вони дуже зайняті, щоб писати об'ємні пости, і розчаровані браком читачів. Інші стверджують, що у них немає ніякого інтересу у створенні блога, тому що соціальні мережі достатньо зручні для підтримки контакту з друзями і сім'єю.

Блогінг почав швидкий підйом приблизно 10 років тому, коли стали популярними такі сервіси, як Blogger і LiveJournal. Велика кількість людей стали вести блоги — щоб сидіти на «колективній» дієті, вести дебати про політику і обговорювати свою любов до кішок — в результаті онлайн-словник Merriam-Webster оголосив "блог" словом року у 2004-му.

Визначити поняття блога важко, але більшість людей думають, що це веб-сайт, на якому люди періодично публікують записи в зворотному хронологічному порядку і дозволяють читачам залишати коментарі.

Все ж таки для багатьох інтернет-користувачів блогінг визначається більше персональним і самовпевненим стилем листа. Багато новинних сайтів запускалися як блоги, перш ніж перетворилися в міні-медіаїмперії, такі як, наприклад, Huffington Post або Silicon Alley Insider, які фактично не відрізняються від більш традиційних джерел новин.

Блоги майже не знали конкуренції, поки Facebook зі своїм універсальним хабом не дозволив споживачам розміщувати контент. Twitter, який не пропускає повідомлення більш ніж 140 символів, також вніс свій внесок.

Інтернет-користувачі більше не потребують блогів, щоб спілкуватися зі світом. Натомість вони можуть відправити швидкі повідомлення: поскаржитися на погоду, передати посилання на статті, які привели їх в сказ, коментувати новини, обмінюватися фотографіями або сприяти яким-небудь справам — робити все, для чого був призначений блог.

“Якщо Ви шукаєте можливість грунтовної розмови, повертайтеся до блогів, - говорить Елайза Камахорт Пейдж (Elisa Camahort Page), співзасновник BlogHer, жіночої блогомережі. - Ви не знайдете такого ні на Facebook, ні в 140 символах на Twitter.”

Лі Рейні (Lee Rainie), керівник дослідження "Internet and American Life Project", говорить, що блогінг не стільки вмирає, скільки зміщується з часом. Підприємці запозичили деякі з функцій, що популяризували блогінгом, і вплели їх в інші види сервісів.

“Процес оповідання історії вашого життя живий і здоровий — навіть більше, ніж за часів світанку блогінгу, - говорить Рейні. - Тільки переходить він на інші платформи.”

Користувачі ресурсу Tumblr, який називає себе блогсервісом, не рахують себе блогерами. Кім Ху (Kim Hou), студентка вузу з Сан-Франциско, говорить, що вона кинула блогінг кілька місяців тому, але додає, що продовжує відправляти фотографії на Tumblr. “Це відрізняється від блогінга, тому що легше у використанні, - сказала вона. - В блогі потрібно писати, а тут - тільки зображення. Деякі пишуть якісь фрази або цитати, і все”.

Зміни відмічені компаніями, що забезпечують платформи для блогінгу. У Blogger, що належить Google, було менше відвідувачів в Сполучених Штатах в грудні, ніж роком раніше, — 2-процентне зниження до 58,6 мільйонів, — хоча глобально кількість унікальних відвідувачів Blogger збільшилася на 9% до 323 мільйонів.

LiveJournal, ще один блогресурс, вирішив підкреслити значення співтовариств. Об'єднання людей, яких цікавлять плітки про знаменитості, наприклад, забезпечує соціальну взаємодію, в якій відчуває нестачу "класичний" блогінг, сказала Сью Розенсток (Sue Rosenstock), представниця LiveJournal, який належить SUP, російській  онлайн-медіакомпанії. “Блогінг може бути дуже самотнім заняттям; ви пишете в прірву”, - сказала вона.

Але деякі блогсервіси, такі як Tumblr і WordPress, здається, уникнули якого-небудь спаду активності. Тоні Шнайдер (Toni Schneider), керівник Automattic, компанії, яка витягує прибуток з програмного забезпечення блогсервіса WordPress, пояснює, що WordPress – сервіс головним чином для серйозних блогерів, а не молодих новачків, які переходять на сторону соціальних мереж.

У будь-якому випадку, додав він, блогери часто використовують Facebook і Twitter, щоб просунути свої пости в блогі в ширшу аудиторію. Замість того щоб бути конкурентами, сервіси доповнюють один одного.

“Система непроста, - сказав Шнайдер, - але в даному випадку будь-який, хто відноситься до блогінгу серйозно, використовує декілька медіаресурсів, щоб одержати більше трафіку”.

Тоді як молоде покоління втрачає інтерес до блогінгу, люди середнього віку і старше не зраджують йому. Серед 34 – 45-річних, таких, що користуються Інтернетом, відсоток блогерів збільшився на шість пунктів, до 16% в 2010 в порівнянні з цифрами двома роками раніше, з'ясувало дослідження Pew. Блогінг серед 46 - 55-річних став популярніше на п'ять пунктів, до 11%, тоді як відсоток блогерів серед 65 - 73-річних підвищився на два пункти, до 8%.

Расс Стіл (Russ Steele), 72-річний відставний чиновник Повітряних сил з Невада-Сіті, Каліфорнії, говорить, що проводить до трьох годин в день у пошуках цікавих тем і коментуванні їх у своєму блогі NC Media Watch, який охоплює локальні проблеми в окрузі Невада, що на північний схід від Сакраменто. Все, чого він хоче, - мати можливість донести до суспільства свої консервативні погляди.

Хоча Стіл і реєструвався в Facebook цього місяця, він говорить, що не планує активно використовувати його, залишаючись вірним блогінгу. “Я краще згаю свій час на аналітичний пост в блогі, ніж на купу коротких записок, які потім потрібно відправляти людям, - сказав він. – У мене немає потреби розповідати всім, що я йду в продуктовий магазин”.