Home Коментарі Терористи хотіли штурмувати данську газету

Терористи хотіли штурмувати данську газету

Редакція найбільшої данської газети Jyllands-PostenРедакція найбільшої данської газети Jyllands-Posten ледве уникнула терористичної атаки, повідомляє портал про медіабізнес meedia.de

За інформацією агентства AFP, данська спецслужба затримала у Копенгагені четверо чоловіків. Ще один затриманий у Швеції. Теракт повинен був відбутися безпосередньо перед затриманням. "Підозрювані хотіли увірватися в будівлю і убити якомога більше людей", - заявив в середу журналістам шеф спецслужби Якоб Шарф (Jacob Scharf), слова якого цитує Spiegel Online. Газета опублікувала у 2005 році карикатури на пророка Мухаммеда, і цей факт викликав обурення в ісламському світі.

У числі підозрюваних 44-річний житель Тунісу, 29-річний виходець з Лівану і 26-річний біженець з Іраку. Про громадянство четвертого підозрюваного нічого не повідомляється. Всі четверо належать до радикальних кіл ісламізму. У четвер вони повинні з'явитися перед суддею. З кінця листопада, за інформацією данської спецслужби, були ознаки того, що терористичні групи намагаються відправити своїх членів до Данії.

Директор видавничої компанії Ларс Мунх (Lars Munch), що випускає Jyllands-Posten (головний офіс газети знаходиться в місті Arhus) і газету Politiken сказав, що "шокований тим, що в оновленому офісі газети в Копенгагені люди наражаються на таку небезпеку".

Данський художник Курт Вестергард намалював карикатури (всього 12 малюнків), які у вересні 2005 року опублікувала  газета Jyllands-Posten, і це викликало бурхливу реакцію в мусульманських країнах.

З тих пір художник знаходиться під охороною поліції. На початку 2010 року на нього був здійснений замах. Цього року Вестергард був нагороджений європейською медіапремією M100 des Sanssouci Colloquiums. Нагороду 75-річному художнику вручила канцлер Німеччини Ангела Меркель.