Home Коментарі Німеччина реформує модель фінансування громадського телерадіомовлення

Німеччина реформує модель фінансування громадського телерадіомовлення

нова модель фінансування суспільних телерадікомпанійЗ 2013 року збір на користь ARD, ZDF і "Німецького радіо" пропонується платити з кожного домогосподарства, а не з теле- радіоприймача або комп'ютера.

Прем'єр-міністри німецьких федеральних земель підписали проект закону про фінансування суспільно-правового телерадіомовлення Німеччини. Про це повідомляється на сайті Відомства по збору абонентської платні на користь громадського телерадіомовлення країни (GEZ). З 2013 року може бути введена нова модель фінансування суспільних телерадікомпаній:`` "ARD" (Робоча співдружність суспільно-правових мовних станцій Німеччини), "ZDF" (Друге німецьке телебачення) і "Німецького радіо" (Deutschlandradio). Вона буде прив'язана до кожного домогосподарства і підприємства і не залежатиме від кількості приймачів як зараз. Розмір платні збережеться на нинішньому рівні 17,98 євро в місяць з домогосподарства, що володіє телевізором, і 5,76 євро з домогосподарства, що володіє радіоприймачем або комп'ютером з виходом в інтернет. Питання про термін дії таких тарифів не вирішене, пише Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Через два роки після зміни моделі фінансування "ARD", "ZDF" і "Німецьке радіо" повинні будуть надати звіт про наслідки дії на фінансові результати нової схеми. При діючій моделі збір стягується з кожного теле- і радіоприймача, і суспільні телерадіокомпанії одержують із зібраних коштів близько 7,5 млрд євро в рік.

"Реформа необхідна тому, що медіа радикально змінилися. Сьогодні складно визначити, що є телерадіоприймачем, а що - ні. Більшість смартфонів приймають ТБ, радіо і з їх допомогою можна проглядати матеріали в інтернеті. Збір, який стягуватиметься з квартири або з робочого місця, спростить існуючу систему", - наголошується на сайті Відомства по збору абонентської платні на користь громадського телерадіомовлення країни.

Там же називаються "спекуляціями" чутки про те, що завдяки новій моделі фінансування громадське телерадіомовлення одержить більше доходів від населення. "Доходи продовжать знижуватися. Це пов'язано з демографічним спадом і зростанням числа людей, звільнених від сплати збору. Зростання зборів давно відстає від зростання інфляції, а витрати при цьому ростуть. ARD, ZDF і "Німецьке радіо" реагують на це заходами щодо зниження витрат", - мовиться на сайті GEZ.

Представники каналів і радіостанції позитивно оцінюють законопроект. Прем'єр-міністр землі Рейнланд-Пфальц Бек назвав нову модель  "справедливою". "Перевага нової моделі в тому, що співробітникам GEZ більше не доведеться контролювати, чи є у домогосподарств приймачі чи ні", - вважає прем'єр-міністр Саксонії-Ангальт Вольфганг Бемер. Власники декількох квартир платитимуть збір залежно від кількості нерухомості, що належить їм. Люди із слабким зором і слухом, які дотепер були звільнені від сплати збору, повинні будуть платити третину тарифу. Для вступу у силу документ повинен бути ратифікований парламентами федеральних земель Німеччини.