Home Коментарі Газета Sueddeutsche Zeitung змінила обличчя

Газета Sueddeutsche Zeitung змінила обличчя

Газета Sueddeutsche Zeitung змінила обличчяНайбільш тиражна загальнонаціональна газета Німеччини міняє дизайн-макет, пише meedia.de.

9 липня Sueddeutsche Zeitung вийшла в новому вигляді. Його розробили новий арт-директор Крістіан Тонсманн і його заступник Стефан Дімітров. Газета стане "зручнішою для читання","більш легкою, сучаснішою і зрозумілою", коментують вони. Не дивлячись на це, головний редактор газети Курт Кістер впевнений, що зміна макету "це не просто одне з перезавантажень, які так люблять в медіагалузі".

В Баварії (редакція знаходиться в Мюнхені) могли б сказати із цього приводу: "ми залишаємося самими собою". Арт-директору, по його власному визнанню, хочеться зробити вид газети одноманітнішим. Насправді газета за минулі роки дуже сильно змінилася зовні і внутрішньо. Всі використовувані шрифти відносяться до одного типу. Елементи, що повторюються, - такі як розділ, зміст, авторські колонки, коментарі, інформаційні оголошення тепер виконуються в єдиному стилі. Коментарі, рубрики і колонки виділяються за допомогою зелених плашок і ілюстрацій. Головний текст на смузі повинен впадати читачу в очі. Шапки смуг виконані в єдиному дизайні.

Головний редактор Кістер, який і так не є великим поклонником редизайну, говорить, що йдеться "тільки" про реформу макету для зручності читачів, яким подобається наша газета". Невеликі зміни будуть, але і тільки. Наприклад, розділ "Наука" стане щотижневим замість того, щоб з'являтися п'ять разів на тиждень, як це було раніше. Читацький форум перетвориться на фейлетон. І, нарешті, сторінка про медіабізнес розміщуватиметься прямо перед розділом ТБ і радіопрограмами.

У суботньому номері Кістер написав про зміну шрифту з понеділка. Його кредо: "зміст повинен бути щодня новим, оформлення - ні". Зміна макету дизайну може бути ризикованою справою: "Тому що для багатьох читачів немає нічого гіршого, ніж відчуття, що газета тепер не така, як раніше". Проте і Кістер усвідомлює: "Щоденна газета, яка не міняється, зупиняється своєму розвитку".

Але Кістер не утримується від невеликої конкуренції: "Деякі колеги в інших виданнях масштабними редизайнами більше лякають своїх читачів, ніж розважають і заохочують. Існує певний тип макету малоформатної повнокольорової газети з невеликими текстами, який дуже люблять газетні дизайнери, але читачами він не цінується".

Дизайнери працювали над редизайном декілька місяців, повідомляє видавнича компанія. Тонсманн і Дімітов також відповідають і за Інтернет-версію газети. Тонсманн працює в газеті з початку 2011 року, Дімітров з 2008, заступником арт-директора.

Середній щоденний проданий тираж газети склав в першому кварталі 2012 року 431'756 номерів.