Home Коментарі ЗМІ потрібно переглянути роль свого бізнесу в цифрову епоху

ЗМІ потрібно переглянути роль свого бізнесу в цифрову епоху

ЗМІ потрібно переглянути роль свого бізнесу в цифрову епохуЄвропа програє в міжнародній конкуренції. Америка сильна в галузях, що ростуть, Європа - тільки в стагнуючих. Азіатські країни тільки підсилюватимуть своє положення, пише focus.de.

"Європа втратила технологічний зв'язок зі світовою елітою", - вважає професор цифрових медіа Хендрік Шпек. Споживачі бачать доказ тому, коли користуються мобільними пристроями, планшетниками або телевізорами. Ці прилади все більше приходять з Америки або з Азії. Європа більше не грає ролі в індустрії майбутнього. Це помітно і по біржах, на яких оцінюються торгові перспективи бізнесу: найбільші європейські компанії з областей телекомунікації, медіа і технологій втратили за останні чотири роки 34 відсотки своєї біржової вартості. Це найбільші втрати серед найбільших галузей. Американці, навпаки, втратили тільки шість відсотків і знову ростуть після кризи 2008 року.

Між 2007 і 2011 роком є тільки два хайтек-сектори, в яких біржова вартість виросла: цифрові медіа і програмне забезпечення і послуги, з ними зв'язані. В обох секторах домінують американські компанії. Найбільші аутсайдери в Європі - компанії стаціонарного і мобільного зв'язку, які коштують на 32 відсотки дешевше. Аутсайдерами також є і компанії з сфери електроніки і традиційних ЗМІ. Біржова вартість компаній друкарських медіа в Європі за чотири роки знизилася на 27 відсотків.

"Ці цифри - сигнал для традиційних ЗМІ. Їм необхідно переглянути роль свого бізнесу в цифрову епоху", - вважає Денис Бургер, медіаексперт з Oliver Wyman.