Home Коментарі Новинні сайти одержують від соцмереж дев'ять відсотків трафіку

Новинні сайти одержують від соцмереж дев'ять відсотків трафіку

Новинні сайти одержують від соцмереж дев'ять відсотків трафікуДослідження: хоча соціальні мережі дають американським ЗМІ менше трафіку, ніж передбачалося, очікується зростання цього показника.

Багато видань, особливо в США, інвестують час і ресурси в свої стратегії по роботі в соцмережах: як залучити більше читачів і як їх залучити більш глибоко. Останнє дослідження центру Pew Research про стан новинних ЗМІ в Америці показало, що роль соціальних медіа в прямому трафіку на новинні сайти не настільки велика, як представлялося раніше. Лише дев'ять відсотків американців "дуже часто" слідують рекомендаціям з facebook, twitter при використанні комп'ютерів або мобільних пристроїв.

Хороша новина для ЗМІ полягає в тому, що автори дослідження вірять: соціальні ЗМІ - це додаткові шляхи до новин, а не їх заміна. "Популяція, яка використовує ці мережі заради новин, все ще відносно мала, особливо частина, яка робить це дуже часто. До того ж ці споживачі соціальних медіа не припиняють використовувати інші способи отримання новин, наприклад, прямого заходу на сайти, використання додатків або через пошук", мовиться в дослідженні.

36 відсотків опитаних "дуже часто" заходять на сайти ЗМІ, 32 відсотки знаходять новини за допомогою пошукача (хоча їх частка знижується) і 29 відсотків використовують новинні агрегатори.

Кращі 25 новинних сайтів США відвідували в середньому 342 млн. унікальних відвідувачів в місяць протягом 2011 року, це на 17 відсотків більш ніж роком раніше, за даними Nielsen Online.

Четверо з десяти американців одержують велику частину новин з Інтернету, повідомляється в дослідженні. Цей показник поступається лише телебаченню (шестеро з десяти).

Більше читачів новин слідують рекомендаціям з facebook (сім відсотків "дуже часто"), ніж з twitter ( три відсотки). Це підтверджує той факт, що аудіорія користувачів facebook більше, ніж у twitter. Процентне співвідношення схоже серед користувачів різних девайсів, використовуваних для виходу в Інтернет, невелика перевага тут у користувачів смартфонів і планшетників, в порівнянні з користувачами комп'ютерів.

Facebook виглядає більш соціальним в плані обміну новинами, ніж twitter: 70 відсотків людей, одержуючих новини через facebook, одержують їх від друзів і сім'ї, в порівнянні з 36 відсотками в twitter. Користувачі twitter одержують більше новин із ЗМІ - 27 відсотків респондентів (в порівнянні з 13 відсотками на facebook) сказали, що одержують новини від ЗМІ і журналістів.

Ще одна цікава відмінність між мережами в тому, що користувачі facebook частіше бачать в інших місцях новини, які вони одержують через facebook, тоді як користувачі twitter відзначають, що без twitter вони могли б пропустити деякі новини.

Користувачі twitter відрізняються від решти користувачів за демографічними показниками. Це високоосвідчені люди, вони молодші, "менш білі", ніж решта населення. Користувачі facebook більш схожі з рештою популяції, хоча частіше мають дітей.

Хоча не дуже велику кількість людей використовують facebook для новин, у ЗМІ є потенціал взаємодіяти з читачами за допомогою соцмережі. Дослідження виявило, що в США проживає 133 млн. активних користувачів (з 845 млн. по всьому світу). Більшість користувачів facebook проводять на сайті силу-силенну часу - в грудні в середньому 423 хвилини в порівнянні з 12 хвилинами в місяць на кращих 25 новинних сайтах. Якщо новинні організації представлені на facebook, то у них є хороший шанс бути відміченими.

Новинні сайти одержують зараз дев'ять відсотків трафіку з соціальних мереж, менше половини від того, що виходить від пошукових запитів, але ця цифра ростиме, коли ЗМІ активніше управлятимуть своїми стратегіями в соціальних мережах, вважають дослідники Pew. Відома американська Інтернет-газета the Huffington Post генерує стільки ж трафіку з соцмереж скільки від пошукачів, повідомляється в дослідженні.

HuffPost була найранішим послідовником опції Facebook Connect і одержала як результат найбільше зростання трафіку з 2009 року, мовиться в дослідженні.