Home Коментарі Опозиція: Пояснення Президента ФРН з приводу його спроби тиску на ЗМІ недостатні

Опозиція: Пояснення Президента ФРН з приводу його спроби тиску на ЗМІ недостатні

Крістіан ВульфНова заява федерального Президента ФРН Крістіана Вульфа не зупинила шквалу критики на його адресу з приводу отримання ним сумнівного приватного кредиту і спроб чинити тиск на ЗМІ з метою зам'яти цю історію. Представники опозиції в особі СДПГ, "зелених" і Лівій партії назвали пояснення Вульфа недостатніми.
У газеті Bild також спростували слова Президента Вульфа про те, що своїм дзвінком головному редактору цього видання Каю Дікману він зовсім не намагався запобігти публікації про нього скандального матеріалу.

Редакція Bild сприйняла дзвінок Вульфа Дікману зовсім не так, як це намагається представити Президент, заявив глава столичного бюро газети Ніколаус Бломе. Він виразив впевненість в тому, що явною метою федерального Президента було запобігти публікації матеріалу про сумнівне фінансування його іпотеки.

В інтерв'ю телекомпаніям ARD і ZDF 4 січня Крістіан Вульф стверджував, що він всього лише просив Дікмана відстрочити публікацію статті на один день, оскільки в той момент він знаходився з візитом за кордоном. Одночасно Вульф назвав свій дзвінок великою помилкою і приніс свої вибачення. В той же час він знову відмовився добровільно піти у відставку.

Опозиція піддала критиці інтерв'ю президента. Експерт СДПГ по внутрішній політиці Себастіан Едаті заявив, що йому як і раніше неясно, чи дійсно Вульф просив всього лише відстрочити публікацію матеріалу або намагався запобігти її появі. "Шкода, що Крістіан Вульф знову упустив шанс прояснити ситуацію. Йому буде дуже важко відновити той авторитет і моральну цілісність, які необхідні для того, щоб займати пост федерального Президента", - сказав в інтерв'ю тому ж виданню глава земельної організації СДПГ в Шлезвіг-Гольштейне Ральф Штегнер.

Співголова фракції "зелених" в бундестагу Ренате Кюнаст також висловила думку, що телеінтерв'ю Вульфа виявилося недостатньо для прояснення відкритих питань, "Вульф говорив лише про свої відчуття, але не відповів ні на одне з питань, що хвилюють країну, - констатувала вона в інтерв'ю Bild 4 січня. - Ніхто не знає, як часто і за що ще доведеться вибачатися цьому Президенту".

Голова Лівої партії Гезіне Лецш висловив думку, що у Вульфа "спотворене відношення до преси, правди і грошей", і дане ним інтерв'ю не розрядило ситуацію. За її словами, Президент як і раніше намагається "відсидітися" і тим самим "завдає збитку країні".

В той же час майбутній генсек СВДП Патрік Дерінг назвав виступ Вульфа "важливим кроком" і призвав покласти край суспільним дебатам після вимовлених президентом "ясних слів". Канцлер ФРН Ангела Меркель і глава ХСС Хорст Зєєхофер встали на захист Вульфа ще до його останнього інтерв'ю.

Тим часом опитування громадської думки, проведене телекомпанією ARD до інтерв'ю Вульфа 4 січня, показало, що Президент продовжує втрачати довіру громадян. Згідно з результатами цього опитування, лише 47% респондентів висловилися за те, щоб Вульф залишався на посту Президента. Тільки 2 січня такої думки дотримувалися ще 63% опитаних.

Те ж опитування показало, що число громадян, які довіряють Крістіану Вульфу, скоротилося з 36% до 27%. У чесності Президента як і раніше переконані лише 22% опитаних.